فروردین 22, 1399 13:35 Asia/Tehran [Updated: فروردین 22, 1399 13:39 Asia/Tehran]
  • مسجدی: ایران از وحدت، یکپارچگی و تمامیت سرزمینی عراق حمایت می کند

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با تبریک معرفی «مصطفی عبداللطیف الکاظمی» به عنوان نخست‌وزیر جدید عراق گفت: ایران از وحدت، یکپارچگی و تمامیت سرزمینی عراق حمایت می کند.

به گزارش پارس تودی، «ایرج مسجدی» امروز (جمعه) تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تابع مقررات، قوانین و احترام به نظام سیاسی عراق است و هر کس که در فرآیند قانونی و با رای اعتماد مجلس این کشور به عنوان نخست وزیر انتخاب شود، ایران به آن احترام می گذارد و از آن حمایت می کند.

مسجدی با بیان اینکه سفارت ایران در عراق مدافع یک حزب و گروه، نژاد و جریان خاص نیست، اظهار داشت: راهبرد سیاسی ایران، مبتنی بر احترام به همه جامعه عراق، نظام، دولت و مسوولان این کشور است. 

"سید عباس موسوی" سخنگوی وزارت امورخارجه ایران نیز با استقبال از معرفی مصطفی الکاظمی به عنوان نخست‌وزیر جدید عراق گفت: ایران همواره از استقلال، حاکمیت ملی، یکپارچگی ارضی و ثبات سیاسی در کشور عراق حمایت کرده و اتفاق نظر تمامی جریانات سیاسی این کشور از طریق روندهای دموکراتیک را تنها مسیر برای حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات می داند.

پس از انصراف «عدنان الزرفی» از تشکیل کابینه عراق، «برهم صالح» رئیس جمهوری این کشور روز پنج شنبه «مصطفی عبداللطیف الکاظمی» را مامور تشکیل کابینه جدید کرد.

نخست وزیر جدید عراق یک ماه فرصت دارد تا کابینه خود را برای کسب رای اعتماد، به  پارلمان این کشور معرفی کند.

116

بیشتر بخوانید:

استقبال ایران از معرفی نخست‌وزیر جدید عراق

"مصطفی الکاظمی" مامورتشکیل کابینه عراق شد

کلیدواژه

کامنت