فروردین 23, 1399 21:46 Asia/Tehran [Updated: فروردین 23, 1399 21:54 Asia/Tehran]
  • تلاش مستمر و همگانی به دور از اهداف سیاسی، لازمه مقابله با ویروس کرونا

سفیر ایران در فرانسه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان و تلاش برخی کشورها برای ادامه سیاست‌های تحریمی و فشار حداکثری با اهداف سیاسی، تاکید کرد: مبارزه با این درد مشترک، تنها با تلاش مستمر و همگانی امکان‌پذیر خواهد بود.

به گزارش پارس تودی؛ «بهرام قاسمی» روز شنبه در حساب توییتری سفارت ایران در فرانسه نوشت: محروم کردن کشورها از داشته‌های مالی خود و ممانعت از بهره‌گیری آنان از منابع مالی بین‌المللی نشانگر درک نکردن لزوم تلاش همگانی برای مبارزه با کرونا است.

قاسمی با بیان اینکه جهان تصویر جدیدی از نگرانی، دلهره، رقابت و اندیشیدن به خود را در معرض دید و تماشای تاریخ و جهان بهم «ناپیوسته» امروز گذاشته است، یادآور شد: در سراسر جهان طی دهه‌ها، کشورها شاهد انواع بلایای طبیعی از زلزله و سیل بوده‌اند و جهانیان با هر نیت و نگاهی در امدادرسانی به فاجعه‌دیدگان تلاش و بیان همدردی کرده‌اند.

با وجود شیوع ویروس مرگبار کرونا در جهان و لزوم مبارزه همه جانبه با آن، آمریکا همچنان بر ادامه رویکرد تحریمی خود در چارچوب سیاست فشار حداکثری ضد ایران اصرار دارد و به طور غیرقانونی برخی منابع مالی و اموال ایران را در خارج از کشور مسدود کرده است و مانع دسترسی تهران به تجهیزات پزشکی و دارو می‌شود.118

کلیدواژه

کامنت