فروردین 27, 1399 17:57 Asia/Tehran [Updated: فروردین 27, 1399 21:23 Asia/Tehran]

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، ادعای وزیر امور خارجه آمریکا ضد نظام سلامت ایران را نوعی مکانسیم دفاعی روان‌شناسی و فرافکنی دانست.

«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا اخیراً بدون اعتنا به انتقادها از این کشور به دلیل مانع‌تراشی در ارسال کالاها و کمک‌های پزشکی به ایران در بحبوحه همه‌گیری کووید19، مدعی شد: ایران به جای سرمایه‌گذاری در بخش سلامت، سرمایه خود را خرج تامین کارزارهای تروریستی در سراسر جهان می‌کند.

«کیانوش جهانپور» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری "ایران پرس" با بیان اینکه دولت آمریکا ابتدا وارد انکار و بعد وارد فرافکنی شده است، تصریح کرد: در هفته‌های اخیر فشار وحشتناکی بر مردم آمریکا وارد شده و حتی نگرانی‌های ایران هم از لحاظ انسانی در مورد آمریکا وجود دارد که به سیستم ناکارآمد بهداشتی و درمانی این کشور بر می‌گردد.

جهانپور با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری ایران در حوزه سلامت حداقل در 4 دهه اخیر میان همه کشورهای دنیا چشمگیر بوده است، گفت: 97 درصد داروی مورد نیاز ایران در کشور تولید می‌شود و داروی بیماران خاص رایگان است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت خطاب به پمپئو تصریح کرد: بالاترین پوشش بیمه همگانی سلامت که رویای 100 ساله آمریکایی‌هاست، در ایران محقق شده است و قسمت اعظم مردم ایران بیمه هستند یا از بیمه‌های رایگان مثل بیمه سلامت استفاده می‌کنند.

تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان در حالی به بیش از 2 میلیون نفر رسیده است که تاکنون تنها در آمریکا بیش از 616 هزار مبتلا داشته که از این تعداد 26 هزار و 200 نفر جان خود را از دست داده‌اند.118

کلیدواژه

کامنت