فروردین 28, 1399 14:00 Asia/Tehran [Updated: مهر 30, 1399 22:31 Asia/Tehran]
  • رئیسی: موانع عدالت در نظام سلامت باید رفع شود

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: اقتضای اجرای عدالت در نظام سلامت این است که سهم جامعه پرستاری در خدمات پزشکی مشخص و اعطا شود.

به گزارش پارس تودی، «سیدابراهیم رئیسی» روز پنجشنبه در دیدار با اعضای شورای عالی نظام پرستاری با تقدیر از زحمات و تلاش‌های خالصانه کادر درمانی کشور در مبارزه با ویروس منحوس کرونا و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت اظهار کرد: جامعه پرستاری در خط مقدم مقابله با این ویروس بودند و در صیانت از سلامت مردم بسیار خوش درخشیدند.

رئیس دستگاه قضا گفت: جامعه پرستاری در کشور به دلیل تأسی از حضرت زینب کبری (س) که الگوی پرستاری برای جامعه بشری است هم از اخلاص برخوردار است و هم در حرکت حرفه‌ای خود تلاش مومنانه و خالصانه برای سلامت، بهداشت و درمان بیماران دارد.

رئیسی با ذکر جهادگری‌های اقشار ملت در دوران مختلف از جمله دفاع مقدس، دفاع از حرم اهل بیت (ع)، به الگوی جدیدی که بعنوان دفاع از سلامت ایجاد شده، اشاره کرد و افزود: الگوی جدیدی که از جهاد و مدافعان سلامت ارائه شد، امر مهمی است.

وی با بیان اینکه شهادت در دفاع و صیانت از سلامت مردم الگویی است که باید پاس داشته شود، بر تبیین بیشتر شاخصه‌های آن برای مردم تاکید کرد.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود افزود: اقتضای اجرای عدالت درنظام سلامت این است که سهم جامعه پرستاری درخدمات پزشکی مشخص واعطا شود و همچنین تعارض منافع ازموانع عدالت درنظام سلامت است که باید رفع شود.

رئیسی با اشاره به ماموریت سازمان بازرسی برای بررسی علت عدم اجرای برخی از قوانین مصوب درحوزه پرستاری ظرف 4 ماه و اقدام برای رفع موانع اجرای قانون اظهار داشت: گزارش تعدیات به حقوق پرستاران را بدهید تا دیوان عدالت اداری برای صدور رای قانونی برای احقاق حقوق تضییع شده پرستاران اقدام فوری کند.

116

بیشتر بخوانید:

رئیسی: در حوزه سلامت و بهداشت کمبودی در کشور نداریم

کلیدواژه

کامنت