فروردین 29, 1399 11:38 Asia/Tehran [Updated: فروردین 29, 1399 12:32 Asia/Tehran]
  •  رونمایی از جدیدترین دستاوردهای ضد کرونایی در مراسم روز ارتش ایران

در مراسم « رژه خدمت » که به مناسبت 29 فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، از چند دستاورد در زمینه مقابله با ویروس کرونا رونمایی شد.

به گزارش پارس تودی؛ از جمله این دستاوردها، ابرسامانه رفع آلودگی و ضدعفونی کننده معابر شهری است که با ظرفیت 500 لیتر در دقیقه و به شعاع 50 متر، می تواند عملیات پاشش را انجام دهد.

ظرفیت کل این ابرسامانه که در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش ایران ساخته شده پنج هزار لیتر است.

دستگاه « توربوجت» که کار ضدعفونی کننده محیط در مساحت های کم را انجام می دهد، آزمایشگاه سیار و آشکارسازی محیط های آلوده میکروبی، بیولوژیکی و شیمیایی از دیگر دستاورد هایی بود که در روز ارتش رونمایی شد.

همچنین در مراسم روز ارتش از دو سامانه ضدعفونی کننده سیار با نام رازی و یک سامانه پایش سلامت که در نیروی زمینی ارتش طراحی و ساخته شده است رونمایی و از مقابل جایگاه عبور داده شد.

مراسم «رژه خدمت» ارتش با شعار «مدافعان وطن، یاوران سلامت» صبح امروز جمعه با حضور فرماندهان نیروهای مسلح در تهران و همزمان در 24 مرکز استان برگزار شد.

با پیام تاریخی و حیات بخش امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران در سال 1358 هجری شمسی، ارتش ایران تولدی نو یافت و 29 فروردین در تاریخ ایران به نام روز ارتش جمهوری اسلامی نامگذاری شد.

138/118

بیشتربخوانید:

"رژه‌ خدمت"؛ ارتش ایران کنار مردم در میدان نبرد با کرونا/تحلیل

کلیدواژه

کامنت