اردیبهشت 01, 1399 17:26 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • ظریف: با شهادت سردار سلیمانی، تغییری در مسیر حمایت ایران از مقاومت ایجاد نمی‌شود

وزیر امور خارجه در دیدار با رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد: با شهادت سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» هیچ تغییری در مسیر حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت و مبارزه با تروریسم در منطقه رخ نخواهد داد.

به گزارش پارس تودی؛ «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه در دیدار با «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه  از حضور نمایندگان این کشور در ایران برای مراسم تشییع و بزرگداشت سپهبد سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قدردانی کرد.

ظریف همچنین با تشکر از ابراز همدردی رئیس‌جمهور سوریه پیرامون جانباختگان کرونا گفت: اکنون نیات واقعی آمریکا در رابطه با تحریم‌های ظالمانه علیه ملت‌ها در شرایط سخت مبارزه با این بیماری بر ملا شده است.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه با اشاره به تماس تلفنی روز گذشته (یکشنبه) «گیر پترسون» نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه و مشورت‌هایی که قرار است در آینده نزدیک بین ایران، ترکیه و روسیه به عنوان کشورهای ضامن روند آستانه برگزار شود، پیرامون آخرین تحولات سوریه از جمله کمیته قانون اساسی، تحولات ادلب و همچنین روند سیاسی با رئیس‌جمهوری این کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.  

«بشار اسد» نیز در این دیدار، جان‌باختن تعدادی از شهروندان ایرانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را از طرف دولت و ملت سوریه تسلیت گفت.

ریس جمهوری سوریه همچنین با اشاره به نقش بی‌بدیل سردار سلیمانی در مبارزه ضد تروریسم در این کشور، از همراهی ایران با ملت سوریه در مبارزه با تروریسم قدردانی کرد.  

وزیر امور خارجه ایران امروز در صدر هیات بلندپایه سیاسی وارد دمشق شد.118

بیشتر بخوانید:

دیدار ظریف با رئیس جمهوری و وزیر خارجه سوریه

ظریف وارد سوریه شد

سفر ظریف به سوریه؛ گفت و گو در باره روابط دوجانبه و تحولات سیاسی در منطقه/ تحلیل

کلیدواژه

کامنت