اردیبهشت 02, 1399 07:06 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 02, 1399 07:59 Asia/Tehran]
  • جلوگیری از فرار تمام هواپیماهای رادارگریز با سامانه

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به رونمایی از دو سامانه جدید راداری گفت: هیچ هواپیمای رادارگریزی نمی‌تواند از تور کشف سامانه راداری "خلیج فارس" فرار کند.

سامانه های راداری راهبردی "خلیج فارس" و "مراقب" روز یکشنبه در مراسمی با حضور امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش رونمایی شد.

به گزارش پارس تودی؛ امیر سرتیپ «صمد آقامحمدی» شامگاه دوشنبه در گفت وگو با شبکه یک، افزود: سامانه های راداری راهبردی "خلیج فارس" و "مراقب" با برد‌هایی که دارند ویژگی متمایز و خاصی را به جهان و صنایع نظامی، اعلام کردند.

سرتیپ آقامحمدی با بیان اینکه رادار خلیج فارس مشابه خارجی ندارد، تصریح کرد: در رادار "خلیج فارس" از فاصله 800 کیلومتر، هیچ گونه هواپیمای رادارگریز و حتی موشک‌های بالستیک که از جو خارج و وارد می‌شوند، نمی‌توانند از تور کشف این رادار فرار کند.

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی پدافند هوایی ارتش تصریح کرد: رادار "مراقب" هم در برد 400 کیلومتر می تواند با دقت و سرعت اطلاعات 300 هدف را در آن واحد، با تجزیه و تحلیل کامل به شبکه پدافندی کشور ارائه دهد.

سرتیپ آقامحمدی با بیان اینکه این رادارها با استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش بنیان و متخصصان نیروی پدافند هوایی ارتش ایران تولید شده اند تاکید کرد: ایران با رونمایی از رادار‌های خلیج فارس و مراقب به جهان اعلام کرد، در حوزه نظامی محدودیتی برای تولید هیچ گونه راداری ندارد.118

بیشتر بخوانید:

رونمایی از رادارهای "مراقب" و "خلیج فارس" با حضور فرمانده کل ارتش ایران

 

کلیدواژه

کامنت