اردیبهشت 02, 1399 12:15 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 02, 1399 12:42 Asia/Tehran]
  • موسویان: کرونا، بزرگترین تهدید ترامپ برای پیروزی مجدد در انتخابات است

عضو پیشین تیم مذاکره کننده هسته ای ایران، کرونا را بزرگترین تهدید «دونالد ترامپ» برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عنوان کرد.

به گزارش پارس تودی، «سید حسین موسویان» عضو پیشین تیم مذاکره کننده هسته ای ایران و پژوهشگر دانشگاه پرینستون آمریکا با اشاره به ضعف «ترامپ» در مدیریت بیماری کرونا در آمریکا افزود: ترامپ ابتدا موضوع کرونا را دست کم گرفت و متکبرانه با آن برخورد کرد، اما پس از مدت کوتاهی، این بیماری به طرز وحشتناکی دامن آمریکا را گرفت.

موسویان تصریح کرد: آمریکا که مدعی رهبری جهانی را دارد، در مدیریت کرونا ضعف های زیادی در حوزه های مختلف از جمله اقتصاد و سیستم سلامت از خود نشان داد.

عضو پیشین تیم مذاکره کننده هسته ای ایران با بیان اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا، بورس آمریکا سقوط وحشتناک و کم سابقه‌ای داشت، اظهار کرد: بیکاری نیز در آمریکا به سطح بی‌سابقه رسیده به‌طوریکه در یکصد سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

موسویان تاکید کرد: با عیان شدن ضعف ترامپ در مدیریت کرونا، افکار سنجی‌ها نشان می‌دهد که شانس «جو بایدن» برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیشتر است.

در آمریکا حدود 793 هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از 42  هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

139/118

بیشتر بخوانید:

مصوبه سنا برای نجات اقتصاد کرونا زده امریکا/ تحلیل

سردرگمی دولت امریکا در مقابله با ویروس کرونا

تایید ورود امریکا به رکود عمیق اقتصادی/ تحلیل

کلیدواژه

کامنت