اردیبهشت 02, 1399 19:38 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 02, 1399 19:48 Asia/Tehran]
  • ارائه خدمات کنسولی سفارت ایران در افغانستان از سرگرفته شد

ارائه خدمات کنسولی و صدور روادید شهروندان افغان برای سفر به جمهوری اسلامی ایران از سرگرفته شد.

به گزارش پارس تودی، بنابر اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان، صدور "روادید ورود و ترانزیت" برخی مشاغل خاص اتباع کشورهای همسایه از جمله رانندگان، صنعت‌گران، تجار و سرمایه‌گذاران برای سفر به ایران، روز سه شنبه از سرگرفته شد.

سفارت ایران در افغانستان با اشاره به اینکه صدور روادید "زمینی" صرفاً برای رانندگان کامیون‌های حمل بار است اما برای بازرگانان، صنعت‌گران و سرمایه‌گذاران، روادید "هوایی" صادر می شود، تأکید کرد: صدور هرگونه روادید منوط به انجام تست کرونا و داشتن گواهی سلامت معتبر از سوی مراکز درمانی مورد تایید نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان است.

همچنین به هنگام ورود به جمهوری اسلامی ایران، تیم‌های پزشکی مستقر در مرز، کنترل‌های بهداشتی مانند غربالگری و درستی گواهی سلامت صادر شده افراد را بررسی خواهند کرد.

داشتن گذرنامه تجارت، پیشه تجارت و جواز بازرگانی معتبر به همراه ارائه معرفی نامه جهت تجار و بازرگانان ازسوی دفتر وابسته بازرگانی سفارت(در کابل) الزامی است.

سفارت ایران در افغانستان از 24 فوریه 2020 ارائه خدمات کنسولی را برای شهروندان افغان با هدف جلوگیری از گسترش ویروس کرونا متوقف کرده بود.

116

بیشتر بخوانید:

قدردانی افغانستان از مداوای رایگان مهاجران افغان مبتلا به کرونا در ایران

کلیدواژه

کامنت