اردیبهشت 03, 1399 13:50 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 03, 1399 20:09 Asia/Tehran]

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره چند منظوره تاکید کرد: پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نور، ابعاد جدیدی از قدرت دفاعی ایران را ارتقاء بخشید.

به گزارش پارس تودی، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از پرتاب موفقیت‌آمیز این ماهواره چند منظوره که کاربرد دفاعی هم دارد، با تبریک این موفقیت و دستاورد بزرگ به ملت ایران تصریح کرد: این دستاورد مهم، به معنای گسترش اطلاعات راهبردی نیروی دفاعی سپاه پاسداران است.

سرلشکر سلامی، دستیابی به فناوری‌های فضایی برای رسیدن به توانمندی‌های برترساز را برای نیروی دفاعی قدرتمند همچون سپاه پاسداران یک ضرورت توصیف و خاطرنشان کرد: امروز ارتش‌های قدرتمند دنیا بدون قرار گرفتن در فضا دارای نقشه دفاعی جامعی نیستند و دستیابی به این فناوری برترساز که قلمرو توانایی‌های ایران را گسترش می‌دهد یک دستاورد راهبردی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه این ماهواره، مختص مسائل دفاعی و نظامی نیست، گفت: قرار گرفتن این ماهواره چند منظوره در فضا هم در عرصه IT و نبردهای اطلاعاتی می تواند برای ایران ارزش افزوده استراتژیک تولید کند و هم در جنگ‌های اطلاعاتی زمینه‌های قدرتمندی ایجاد می‌کند.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه تمامی اجزای مختلف فناوری‌های پرتاب این ماهواره اعم از پرتابگر و ماهواره متکی بر دانش بومی و بدون اتکا به خارج است، یادآور شد: تحریم نه تنها مانعی در مسیر پیش‌روی ایران نیست بلکه موجب روشن شدن موتور پیشران فناوری‌های نوین برای رسیدن به یک قدرت بزرگ در سطح منطقه و در افق نزدیک در سطح جهانی است.

ماهواره "نور" به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (چهارشنبه) از ماهواره بر 2 مرحله‌ای "قاصد"، از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مدار 425 کیلومتری زمین قرار گرفت.

133/118

بیشتر بخوانید:

پخش اولین تصاویر دریافتی از پرتاب ماهواره نظامی نور از ایران پرس

پرتاب موفق نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران توسط سپاه

 

کلیدواژه

کامنت