اردیبهشت 03, 1399 19:23 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 03, 1399 19:52 Asia/Tehran]
  • سرتیپ حاجی زاده: دست‌یابی به فضا ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره چند منظوره گفت: دست‌یابی و استفاده از فضا انتخاب نیست بلکه ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و جمهوری اسلامی نیز باید جایگاهش را در فضا پیدا کند.

به گزارش پارس تودی، سردار سرتیپ «امیرعلی حاجی زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تشریح عملیات پرتاب ماهواره نور توسط ماهواره بر قاصد گفت: ماهواره بر قاصد تفاوتی با کارهای گذشته دارد و آن هم این است که پیشران آن از نوع ترکیبی سوخت مایع و جامد و سه مرحله‌ای است.

سرتیپ حاجی زاده افزود: پیشران این ماهواره‌بر همان پیشران با بدنه غیرفلزی و کامپوزیتی است که چندی قبل رونمایی شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ماهواره‌برهای با سوخت جامد در زمره فناوری‌های روز دنیا محسوب می‌شوند، گفت: این قابلیت‌ها وجوه برتری است که جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های اخیر به دست آورده است و در آینده نزدیک هم گام‌های بعدی را به سرعت برمی‌دارد.

سرتیپ حاجی زاده با بیان اینکه هم ماهواره و هم ماهواره‌بر بومی و کاملاً ایرانی هستند، خاطرنشان کرد: طبیعتا تنها ابرقدرت‌ها این قابلیت را دارند و سایرین تنها مصرف کننده این فناوری هستند.

سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نیز در پیامی ساخت و پرتاب موفقیت آمیز نخستین ماهواره نظامی ایران را به فرمانده معظم کل قوا، دولت، ملت و نیروهای مسلح تبریک گفت.

ماهواره "نور" به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) از ماهواره بر 3 مرحله‌ای "قاصد"، از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مدار 425 کیلومتری زمین قرار گرفت.

133/118

بیشتر بخوانید:

پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره ایرانی «نور» در شرایط تحریمی به پشتوانه دانش بومی

سرلشکر سلامی: پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نور، قدرت دفاعی ایران را ارتقا بخشید

کلیدواژه

کامنت