اردیبهشت 04, 1399 16:17 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • پاسخ ظریف به تهدید نظامی ترامپ

وزیر خارجه کشورمان امروز پنجشنبه در توییتر به تهدید اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن شناورهای ایرانی در خلیج فارس، واکنش نشان داد.

به گزارش پارس تودی، "محمد جواد ظریف" در توییتر نوشت: «ارتش آمریکا تاکنون بیش از 5000 مورد ابتلا به کووید 19 دارد. دونالد ترامپ (رئیس‌جمهور آمریکا) باید به نیازهای آنها رسیدگی کند، نه اینکه در تهدیداتی که توسط تروریست‌های صدام انجام شده بود، دخیل شود. نیروهای آمریکایی هیچ کاری در فاصله 7 هزار مایلی دورتر از خاک آمریکا ندارند، که ملوانان ما را در سواحل خودمان در خلیج فارس تحریک می‌کنند».

"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در توییتر بدون اشاره به حضور غیرقانونی ناو‌های آمریکایی در آب‌های خلیج فارس اعلام کرد، به نیروی دریایی آمریکا دستور داده‌است به سمت قایق‌های ایرانی که در خلیج فارس حضور دارند شلیک کند .

ستاد فرماندهی نیرو‌های تروریستی آمریکا مستقر در منطقه غرب آسیا موسوم به "سنتکام"، چهارشنبه هفته گذشته در بیانیه‌ای مدعی شد چند فروند شناور نظامی ایران به کشتی‌های نظامی آمریکا که در خلیج فارس حضور داشتند، نزدیک شده‌اند.

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در بیانیه ای، با هالیوودی خواندن روایت تروریست‌های آمریکایی از این ماجرا، تاکید کرد: به آمریکایی‌ها توصیه می‌کنیم مقررات بین‌المللی و پروتکل‌های دریانوردی را در خلیج فارس و دریای عمان تمکین و از هرگونه ماجراجویی و روایت‌های جعلی و دروغ پرهیز کنند.

سردار سرلشکر "حسین سلامی"  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز امروز پنجشنبه در واکنش به لفاظی های اخیر ترامپ اظهار کرد: به آمریکایی‌ها اعلام می کنیم که در دفاع از امنیت ملی، مرزهای آبی، منافع دریایی و امنیت کشتیرانی و نیروهایمان در دریا کاملاً مصمم و جدی هستیم و هر اقدامی با پاسخ قاطع ، موثر و سریع ما مواجه خواهد شد.

 

جمهوری اسلامی بار‌ها اعلام کرده است، رصد شناور‌ها و هواپیما‌های جنگی خارجی در تنگه هرمز و خلیج فارس حق ایران است و درصورت تعرض آن‌ها به حریم دریایی و هوایی ایران، طبق قوانین بین المللی با آن‌ها برخورد خواهد شد.

117

بیشتر بخوانید:

تلاش ترامپ برای تنش آفرینی و تهدید صلح و امنیت در خلیج فارس/ تحلیل

سرلشکر سلامی: هر تهدیدی را در خلیج فارس با قدرت پاسخ می‌دهیم

ایران هرگز تسلیم تهدید نمی‌شود

موضعگیری منفعلانه ترامپ درمقابل حضور قدرتمند ایران در آبهای خلیج فارس

حضور نظامی متجاوزانه آمریکا در خلیج فارس؛ عامل ناامنی در منطقه/ تحلیل

یادآوری توئیتری ظریف به ادعای سنتکام

ادعای سنتکام؛ شناورهای ایران به ناوهای جنگی آمریکا نزدیک شدند

کلیدواژه

کامنت