خرداد 13, 1399 11:21 Asia/Tehran [Updated: خرداد 13, 1399 13:01 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر بهداشت کشورمان می گوید؛ یک پرستار در استان هرمزگان بدون علامت مشخص و فقط با علامت خستگی فوت کرده که تست کووید 19 او مثبت بوده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سعید نمکی امروز (سه شنبه)  در نشست کمیته علمی درمان کووید ۱۹ در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران گفت: به طور مستمر با یافته های جدیدی درباره کرونا و بیماری کووید ۱۹ مواجه هستیم به عنوان مثال چهار روز پیش یک پرستار در هرمزگان فوت کرد که تنها علامت او خستگی بود و معلوم شد که تست کووید ۱۹ او مثبت شده است.

وی افزود: یافته های زیادی درباره علایم کووید ۱۹ و علت فوت این بیماری به دست آمده است اما هنوز برای قضاوت نهایی و اسم گذاشتن روی علایم این بیماری زود است.

وزیر بهداشت افزود: باید وضعیت مبتلایان و فوتی های بیماری کووید ۱۹ مرحله به مرحله بررسی شود. من تردید ندارم هر یک از فوتی های این بیماری با الگو و تابلوی خاص خودش فوت می کند و همه بیماران با یک الگوی مشترک از بین نمی روند.

نمکی بر ضرورت هماهنگی واحدهای مختلف در مقابله با کرونا تاکید کرد و گفت: باید از منظرهای مختلف به بیماری کووید ۱۹ نگاه کنیم, از متخصصان رشته های مختلف نظرخواهی کنیم و همکاری های بین بخشی را تقویت کنیم.

وزیر بهداشت همچنین خطاب به پزشکانی که در رسانه ها درباره کرونا مردم را راهنمایی می کنند؛ تصریح کرد که اظهارات شما در رسانه ها اهمیت زیادی دارد چون مردم آنچه شما می گویید را می پذیرند.

جلسه کمیته علمی کشوری سیاستگذاری بیماری کووید -۱۹ با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت کشورمان امروز سه شنبه برگزار شد.

این مراسم به طور زنده از خبرگزاری ایران پرس پخش شد؛ https://iranpress.com/live

خبرگزاری ایران پرس را برروی ماهواره Eutelsat 21B و فرکانس 11520.H.2220 . Fec 3/4 دنبال کنید.

بیشتر بخوانید:

جلسه کمیته علمی کشوری سیاستگذاری بیماری کووید -۱۹ / پخش زنده از ایران پرس

پخش زنده جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا از "ایران پرس"

پخش زنده جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا از "ایران پرس"

کلیدواژه

کامنت