خرداد 26, 1399 13:56 Asia/Tehran [Updated: مرداد 07, 1399 17:12 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: سخنگوی دولت، طرح جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا برای اعمال ستخت‌ترین تحریم‌ها ضد ایران را نوعی خودزنی آمریکا اعلام کرد.

علی ربیعی روز دوشنبه در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوال خبرگزاری ایران‌پرس، مبنی بر اینکه جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا از طرح اعمال "سخت‌ترین تحریم‌ها ضد ایران" رونمایی کردند و وزیر خارجه آمریکا هم گفته فشار بر ایران ادامه خواهد یافت. پاسخ دولت به این طرح تحریمی چیست؟ تصریح کرد، این طرح نشان می‌دهد، برخی تندروها در آمریکا می‌خواهند خصومت با ایران را دائمی کنند.

سخنگوی دولت تصریح کرد، تندروها در آمریکا تلاش دارند، همه روزنه‌های دیپلماسی بسته شود و مسئولیت این اقدام برعهده آمریکاست و این کشور با تاب‌آوری کمتری روبه‌روخواهد شد.  

سخنگوی دولت با بیان اینکه در دوران تحریم‌های آمریکا، صادرات ایران بیشتر از واردات شده است، خاطرنشان کرد، تاب‌آوری و مقاومت ایران یکی از آثار تحریم‌های تکراری آمریکاست.

ربیعی گفت، درپی تحریم‌های آمریکا ضد ایران، برخی از کشورها تصور کردند، ایران در مدت کوتاهی از بین خواهد رفت اما مردم ایران با وجود زندگی اقتصادی سخت، متحد هستند.

بیشتر بخوانید:

نشست خبری ربیعی، سخنگوی دولت/ پخش زنده از ایران پرس

ربیعی: ایران هرگز اتباع خارجی را از شهروندان جدا نمی‌داند/ مادران ایرانی مشمول قانون اعطای تابعیت از اول تیرماه اقدام کنند

ربیعی: ایران به انتخابات داخلی آمریکا کاری ندارد و بر اساس منافع ملی خود تصمیم می‌گیرد 

کلیدواژه

کامنت