خرداد 29, 1399 15:50 Asia/Tehran [Updated: دی 13, 1399 21:35 Asia/Tehran]
  • شلیک موفقیت‌آمیز نسل جدید موشک‌های کروز دریایی ایران

چابهار- ایران‌پرس: نیروی دریایی ارتش موشک‌های کروز دریایی بُرد کوتاه و بُرد بلند تولید وزارت دفاع را در محدوده شمال اقیانوس هند و دریای عمان با موفقیت شلیک کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، نیروی دریایی ارتش صبح روز پنجشنبه در تمرین رزم سطحی با موشک‌های کروز دریایی بُرد بلند، اهداف پیش بینی شده را در فاصله 80 و 200 کیلومتری منهدم کرد که بُرد این موشک‌ها، قابل افزایش است.

همچنین در این تمرین، موشک‌‌های ساحل به دریا و دریا به دریا با بردهای کوتاه و بلند، همزمان از ساحل و عرشه شناورهای نیروی دریایی ارتش ایران با موفقیت شلیک شد و اهداف تعیین شده را با دقت بسیار زیاد مورد اصابت قرار داد.

موشک‌های شلیک شده در این تمرین، توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با همکاری نیروی دریایی ارتش طراحی و تولید شده است.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش در پایان این تمرین، شلیک موشک‌های کروز را گامی امیدبخش در ارتقای توان دفاعی و بازدارندگی دانست و گفت: مراکز دانش بنیان و محققان جوان ایرانی مسیر روشن خوداتکایی و قطع وابستگی‌های تجهیزاتی را بدون توجه به تحریم‌های ظالمانه ادامه می‌دهند.

همچنین امیر دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش با موفقیت‌آمیز خواندن تمرین رزم سطحی و شلیک موشک‌های برد بلند و کوتاه اظهار کرد: دستیابی به این موفقیت جدید بومی با همت جوانان ایرانی، بیانگر دست بلند جمهوری اسلامی برای مقابله با هر تهدیدی علیه نظام و مردم بوده و روحیه خودباوری در نیروهای مسلح را تقویت کرده است.

بیشتر بخوانید: 

برگزاری رزمایش بزرگ ارتش ایران پس از ماه مبارک رمضان

پیام رزمایش مشترک دریایی؛ ناتوانی آمریکا در انزوای ایران

کلیدواژه