خرداد 29, 1399 16:27 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]
  • تقویت روابط اقتصادی ایران و سوریه با وجود تحریم‌های آمریکا

تهران- ایران‌پرس: سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به تحریم سوریه از سوی آمریکا گفت: ایران همانند گذشته به همکاری‌های اقتصادی خود با ملت مقاوم و دولت سوریه ادامه خواهد داد و باوجود این تحریم‌ها، روابط اقتصادی با سوریه را تقویت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، سید عباس موسوی روز پنجشنبه در بیانیه‌ای وضع و اجرایی شدن قانون تحریمی موسوم به "سزار" علیه سوریه را اقدامی خلاف قوانین بین المللی و مبانی انسانی دانست و آن را محکوم کرد.

موسوی خاطرنشان کرد: در شرایطی که جهان درگیر همه گیری کرونا است، اِعمال این قبیل تحریم‌های غیرانسانی، تنها رنج و آلام مردم سوریه را تشدید خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه با تاکید بر اینکه ایران هیچ‌گونه اعتباری برای این قبیل تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه قائل نیست، تصریح کرد: ایران این نوع تحریم‌ها را تروریسم اقتصادی علیه مردم عادی سوریه و در مسیر تداوم تلاش های آمریکا برای بی ثبات کردن آن کشور قلمداد می‌کند.

مایک پمپئو، وزیر  خارجه آمریکا روز چهارشنبه از آغاز اِعمال تحریم‌هایی علیه دولت سوریه خبر داد.

تحریم‌های آمریکا علیه سوریه در قالب قانون سزار شامل تحریم‌هایی از جمله علیه 39 شخصیت و مقام سوری از جمله بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و همسر وی است.

براساس قانون موسوم به سزار، آمریکا درنظر دارد با اعمال تحریم‌های شدید ضد موسسات و اشخاص سوری، دمشق را در تنگنا قرار دهد تا مانع همکاری سوریه و متحدانش برای بازسازی این کشور شود.

بیشتر بخوانید: 

موسوی: گزارش سازمان منع سلاح‌های شیمیایی درباره سوریه یکطرفه است

موسوی: آمریکایی ها از تشنج آفرینی در منطقه بپرهیزند

کلیدواژه

کامنت