تیر 02, 1399 13:52 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: سرپرست وزارت خارجه افغانستان که در صدر هیاتی به تهران سفر کرده است، امروز (دوشنبه) با وزیر کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان روز یکشنبه در صدر هیاتی بلند پایه متشکل از ۴۵ نفر از مقامات عالیرتبه دولت این کشور جهت دیدار با مقامات ایران وارد تهران شد.

مقامات این هیات در سطوح از دیروز در تهران با مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرده اند.

«محمد حنیف اتمر» سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان روز دوشنبه در دیدار «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور با قدردانی از حمایت های همیشگی و برادرانه ایران از افغاستان گفت، مسائل و مشکلات بین دو کشور باید به صورت ریشه ای حل شود تا مناسبات تهران و کابل درباره توافقات سند همکاری جامع، به نتیجه مطلوب برسد.

حنیف اتمر با تاکید بر اینکه سند همکاری‌های جامع ایران و افغانستان طی سه ماه آینده نهایی می شود افزود، باید تردد اتباع دو کشور و حضور اتباع افغانی در ایران قانونی باشد.

«عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور نیز در این دیدار اظهار کرد، دولت های ایران و افغانستان باید تلاش کنند همه موانع در مسیر تردد قانونی برداشته و تردد قانونی اتباع دو کشور تسهیل شود.

در همین حال، «میروِیس ناب» معاون سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان نیز با «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیدار و درباره گسترش روابط دوجانبه رایزنی کرد.

«وحیداله مجروح» معاون سلامت وزارت صحه عامه افغانستان هم در دیدار با «قاسم جان بابایی» معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران دستاورد‌های خوبی در مبارزه با کرونا کسب کرده است گفت، افغانستان پیشنهاد می کند جلسات مشترکی بین متخصصان دو کشور برای تبادل اطلاعات در زمینه مدیریت کرونا برگزار شود.

«قاسم جان بابایی» معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز در این دیدار آمادگی تهران را برای انتقال تجارب به افغانستان در زمینه مبارزه با کرونا اعلام کرد.

بیشتر بخوانید:

کنفرانس خبری وزیر کشور با سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان/ پخش زنده از ایران پرس

 

کلیدواژه

کامنت