تیر 04, 1399 09:13 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]

کیش- ایران‌پرس: رئیس سازمان عذا و داروی ایران اظهار کرد، مصرف کورتون‌ها از یافته‌های پزشکان ایرانی در روزهای نخست شیوع بیماری کرونا برای درمان این بیماری بوده است.

"محمدرضا شانه‌ساز" سه‌شنبه‌شب در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری ایران‌پرس در کیش، درباره مهم‌ترین یافته‌های دارویی ایران برای درمان بیماری کرونا گفت، در دنیا هنوز درمان دارویی مشخصی برای بیماری کرونا وجود ندارد؛ اقلام و فرضیاتی که در کشور وجود دارد، همه تحت عنوان مطالعات بالینی انجام شده و در برخی موارد نتایج خوبی داشته است.

رئیس سازمان عذا و داروی کشور، مصرف کورتون‌ها را از یافته‌های پزشکان ایرانی برای درمان بیماری کرونا بیان کرد و افزود: امروز مساله اثربخشی داروی "دگزامتازون" بر روی بیماران کرونایی بسیار پر سر و صدا شده است.

شانه‌ساز اظهار کرد: کمیته علمی ایران همان هفته‌های اول در رژیم دارویی بیماران کرونایی یک قلم کورتون قرار داد که در درمان موثر بوده است، اما خیلی از مجامع علمی خارج از کشور نگاه تعجب‌آمیزی به این تصمیم دارویی پزشکان ایرانی داشتند.

رئیس سازمان عذا و دارو  تصریح کرد: امروز مشاهده می‌شود که بعد از چند ماه از شیوع بیماری کرونا، مراکز درمانی و علمی جهان در رژیم درمان بیماری کرونا، کورتون‌ها را قرار داده‌اند.

شانه‌ساز درباره کشف واکسن بیماری کرونا هم اظهار کرد: ایران در زمینه تولید واکسن کرونا از همان ماه‌های اولیه همگام با دنیا بر روی آن کار می‌کند و گاهی یافته‌های ایران جلوتر بوده و گاهی هم یافته‌های دیگر کشورها از ایران جلوتر است.  

بیشتر بخوانید: 

آیا دگزامتازون درمان کرونا است؟

پادتن کرونا چقدر به بهبودیافتگان کمک می‌کند

کلیدواژه

کامنت