تیر 09, 1399 08:23 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • ایران، پرچمدار مبارزه با موادمخدر در جهان

تهران- ایران‌پرس: نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین با اشاره به گزارش دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد گفت: ایران، پرچمدار مبارزه با موادمخدر در جهان است.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، کاظم غریب‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگاران در وین تصریح کرد:‌ براساس گزارش کشفیات مواد مخدر در سال 2018 از سوی دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل که اخیراً منتشر شد، 644 تُن از 704 تُن تریاک، 25 تُن از 97 تُن هرویین و 21 تُن از 43 تُن مرفین در سراسر جهان فقط توسط ایران کشف شده است. 

نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین افزود: ایران با کشف مجموع 690 تُن از 844 تُن تریاک، هروئین و مرفین (معادل 82 درصد)، پرچمدار کشفیات تریاک و مشتقات آن در جهان است.

افغانستان و پاکستان با کشف به ترتیب 50 و 29 تُن تریاک و مشتقات آن، با فاصله طولانی پس از ایران قرار دارند. 

طبق گزارش سازمان ملل، ایران در سال 2018 حدود 100 تُن حشیش نیز کشف کرده است.

نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز جمعه گذشته نیز در نشست ویژه کمیسیون مواد مخدر که به مناسبت گرامیداشت روز بین المللی مبارزه با سوءمصرف و قاچاق مواد مخدر برگزار شد، تاکید کرد: دستاوردهای ایران در مقابله با مواد مخدر با وجود تحریم‌های یک جانبه و نامشروع آمریکا و بدون کمک‌های جامعه بین المللی به دست آمده است.

غریب آبادی خاطرنشان کرد: از دولت‌های عضو سازمان ملل، دفتر مقابله با جرم و موادمخدر و سایر نهادهای بین‌المللی انتظار می‌رود، به پویش ملی کارآمد و جامع ایران در مبارزه و رسیدگی به معضل جهانی مواد مخدر توجه کنند و قدردان آن باشند.

بیشتر بخوانید: 

ادامه همکاری ایران با سازمان ملل متحد در مبارزه با قاچاق مواد مخدر

تاکید ایران بر اجرای اصل مسئولیت مشترک در قبال مبارزه با مواد مخدر

ایران مانعی قوی در مقابل انتقال مواد مخدر به اروپا

کلیدواژه

کامنت