تیر 09, 1399 11:00 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، شکست دیگری را برای آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد در موضوع تلاش برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران پیش‌بینی کرد.

سید عباس موسوی روز دوشنبه در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوال خبرگزاری ایران‌پرس، درباره تصمیم آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه درپی رای نیاوردن قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت، گفت: با توجه به موضع‌گیری برخی کشورهای عضو شورای امنیت که تحرکات اخیر آمریکا را تقبیح کردند، شکست سنگین دیگری برای آمریکا قابل پیش‌بینی است.     

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: آمریکایی‌ها با توجه به بدعهدهایی که درباره برجام انجام دادند، حق و توان فعال کردن مکانیشم ماشه ندارند.

موسوی اظهار کرد: آمریکا در جایگاهی نیست که با استناد به قطعنامه 2231 دستاوردهای برجام را زیر سوال ببرد و از مکانیسم ماشه استفاده کند.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین سفر اخیر سرپرست وزارت خارجه افغانستان به تهران را مثبت ارزیابی و اظهار کرد: مهمترین دستاورد این سفر توافق درباره سند جامع همکاری دو کشور است که به زودی امضاء می‌شود.  

موسوی در مقدمه نشست خبری هفتگی خود گفت: وزیر خارجه فردا (سه‌شنبه) به صورت مجازی در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اجرای قطعنامه 2231 سخنرانی می‌کند.

کلیدواژه

کامنت