تیر 11, 1399 13:45 Asia/Tehran [Updated: تیر 11, 1399 14:28 Asia/Tehran]

تهران -ایران پرس: رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: دیشب اعلام کردیم که به علت شیوع کرونا، تجمع ایجاد نشود، همچنین چون کلینیک سینا مهر اطهر، مرکز تصویربرداری بود و گاز هلیوم وجود داشت، احتمال انفجار مطرح بود اما صحبتی درباره تشعشعات مطرح نشده است و در جریان این موضوع نیستم.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس ، دکتر پیمان صابریان، رئیس مرکز اورژانس تهران، امروز در نشست خبری به صورت ویدیو کنفرانس افزود: درباره علت حادثه انفجار در کلینیک سینا مهر اطهر، افراد متخصص در حال بررسی هستند که علت حادثه چه چیزی بوده است و در این مورد باید متخصصان مربوطه پاسخ بدهند.

صابریان همچنین از ابتلای 110 نفر از کارکنان اورژانس تهران به کرونا خبر داد و گفت: میانگین ابتلای کادر درمان به کرونا در دنیا 20 درصد است اما با محافظت خیلی خوبی که داشتیم درصد ابتلای افراد به کرونا در نیروهای اورژانس 5 درصد بوده است.

رییس مرکز اورژانس تهران همچنین درباره بودجه اورژانس گفت: برای خرید تجهیزات تاکنون مبلغی به اورژانس تهران داده نشده است، البته با کسری بودجه‌ای که امسال خواهیم داشت، خواستار بررسی دوباره بودجه هستیم تا امسال را بگذرانیم و امیدواریم سال آینده بیماری ناشی از ویروس کرونا کمتر و فعالیت اورژانس کاهش یابد.

وی افزود: حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد کسری بودجه در اورژانس تهران داریم، مشکلات تحریم خیلی روی کار ما تأثیر نگذاشته است، اما مشکل بودجه داریم.

بیشتر بخوانید:

آخرین خبرها از انفجار کلینیک درمانی سینا

نشست خبری صابریان رئیس اورژانس تهران/ پخش زنده از ایران پرس

کلیدواژه

کامنت