تیر 17, 1399 11:05 Asia/Tehran [Updated: تیر 17, 1399 11:12 Asia/Tehran]
  • 3 هزار پرستار استخدام می‌شوند

تهران- ایران پرس: سازمان برنامه و بودجه با درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای استخدام ۳ هزار پرستار با اولویت نیروهای قراردادی و شرکتی شاغل در کادر درمان موافقت کرد.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری ایران پرس، با ابلاغیه رئیس سازمان برنامه و بودجه به وزارت بهداشت و درمان، مجوز بکارگیری ۳۰۰۰ پرستار با اولویت نیروهای شرکتی و قراردادی در کادر درمان کشور صادر شد. 

بر اساس ابلاغیه محمد باقر نوبخت به وزیر بهداشت، مجوز جذب و بکارگیری 3 هزار نفر نیروی پرستاری، پزشکی و پیراپزشکی (با اولویت پرستار) و با اولویت نیروهای قراردادی و شرکتی شاغل در کادر درمان برای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صادر شد.

پیش از این، علی‌رضا رئیسی معاون وزیر بهداشت در نشست ویدئویی چهارم تیرماه با خبرنگاران گفته بود که با اخذ مجوزهای لازم به زودی پرستاران 89 روزه در دانشگاه های علوم پزشکی استخدام خواهند شد.

سعید نمکی وزیر بهداشت نیز در این باره گفت که دستور داده است؛ اولویت اصلی استخدام های آینده با نیروهایی باشد که در این روزهای سخت در کنار مردم بودند. وی افزود: مجوز بکارگیری 10 هزار پرستار و اخیرا سه هزار پرستار را گرفته ایم اما اولویت اصلی با نیروهایی است که در دوران کرونا کار کرده اند.

بیشتر بخوانید:

روحانی: هیچ‌گاه ایثار و جهاد پرستاران، پزشکان و کادر درمانی از ذهن مردم ایران فراموش نمی‌شود

کلیدواژه