تیر 18, 1399 17:07 Asia/Tehran [Updated: تیر 18, 1399 17:44 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌‌شهر تهران گفت: در بهترین شرایط ما در کمتر از ۱۴ یا ۱۲ ماه دیگر در عرصه جهانی توفیق استفاده از واکسن را نخواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، دکتر علیرضا زالی عصر امروز (چهارشنبه) در جلسه اضطراری ستاد فرماندهی و مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: باید بدانیم که پاییز و فصل سرمای امسال را بدون واکسن طی خواهیم کرد و واکسن‌‌های جهانی بعید است به پایان امسال برسند.
وی افزود: آمار مراجعان به بخش‌‌های بهداشتی و درمانی به‌صورت تصاعدی افزایش یافته است و حتماً نیازمند مداخلات جدی‌‌تری در تهران هستیم.
دکتر زالی همچنین تقلیل ساعت کاری و استفاده از ظرفیت ۵۰ درصدی کارمندان را تاپایان ریشه کنی کرونا خواستار شد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌‌شهر تهران  ظرف ۴۸ ساعت گذشته آمار مراجعه کنندگان با علائم کووید ۱۹ به مراکز بهداشتی و درمانی تهران به بالاترین رقم خود رسیده که باید برای کنترل این ویروس به سرعت اقدامات مداخله ای و جدی انجام شود.

دکتر زالی در تشریح پیشنهادهای خود گفت، باید ادارات تهران با 50درصد ظرفیت فعال باشند.

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران اظهار کرد، همه آزمون‌های حضوری هفته آینده باید لغو شود و اجرای طرح ترافیک به مدت یک هفته فعلا باید لغو شود.

دکتر زالی با بیان اینکه همه تجمع و مراکز تجمعی باید به طور مطلق لغو شود گفت، اگر این محدودیت‌ها کفایت نکرد، باید یک هفته تهران "لاک‌داون" و قرنطینه شود.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران همچنین با بیان اینکه مناطق شرق و جنوب شرق تهران بیشتر آلوده هستند اظهار کرد، تعداد فوتی‌ها در مناطق 4، 2، 14 و 15 تهران بیشتر از سایر مناطق است.

دکتر زالی گفت، کارکنان بخش سلامت خسته شدند و تاکنون 4 هزار و 400 نفر از آنان در تهران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

لاری: آمار فوت‌شدگان کرونا به دویست تن رسید

لاری: تهران همچنان در وضعیت هشدار است

لاری اعلام کرد: فوت 148 بیمار کووید 19 در شبانه روز گذشته

کلیدواژه

کامنت