تیر 30, 1399 09:10 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]
  • موسوی: گفت‌وگو تنها راه ثبات و امنیت در غرب آسیاست

تهران- ایران‌پرس: سخنگوی وزارت خارجه، آمادگی کشورمان را برای گفت‌وگو با همه کشورهای منطقه غرب آسیا اعلام کرد.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری ایران‌پرس، سیدعباس موسوی با بیان اینکه ایران خواهان ثبات و امنیت در منطقه غرب آسیا است تصریح کرد، جمهوری اسلامی ایران همواره بر گفت و گو بین کشورهای منطقه به دور از دخالت بیگانگان اعتقاد دارد و یگانه راه ثبات و بازگشت امنیت، حتی رونق اقتصادی منطقه را همکاری و هم‌افزایی می‌داند.

موسوی همچنین با اشاره به اینکه ایران در خصوص عربستان بارها سیاست اصولی و ثابت خود را اعلام کرده است افزود، این بستگی به دولت و مقام‌های عربستان دارد که چگونه و با چه دیدگاهی به پیشنهاد ایران برای همکاری و گفت وگوهای منطقه‌ای پاسخ دهند.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد، هیچ راهی به جز گفت و گو برای حل مسالمت آمیز سوء تفاهم‌ها و اختلاف‌ها وجود ندارد.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه صبح یکشنبه در صدر هیات سیاسی وارد بغداد شد و عصر روز گذشته پایتخت عراق را به مقصد اربیل ترک کرد. 

ظریف در بغداد با برهم صالح رئیس جمهوری، مصطفی الکاظمی نخست وزیر، فواد حسین وزیر خارجه، هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح، سید عمار حکیم رئیس جریان حکمت ملی، فائق زیدان رئیس شورای عالی قضایی عراق، فالح فیاض رئیس الحشد الشعبی و محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق رایزنی و گفت وگو کرد.

وزیر خارجه کشورمان در بدو ورود به عراق، از محل شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهانشان در نزدیک فرودگاه بغداد، بازدید کرد.

بیشتر بخوانید: 

رایزنی ظریف و برهم صالح درباره آخرین تحولات روابط ایران و عراق

بغداد؛ دیدار ظریف و الکاظمی

کلیدواژه

کامنت