مرداد 04, 1399 17:51 Asia/Tehran [Updated: مرداد 04, 1399 17:58 Asia/Tehran]
  • نشست چهارجانبه تبادل اطلاعات و همکاری‌های امنیتی در بغداد برگزار شد

نشست چهارجانبه تبادل اطلاعات و همکاری‌های امنیتی با حضور نمایندگان ایران، روسیه، سوریه و عراق امروز (شنبه) در بغداد برگزار شد.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری ایران‌پرس؛ در این نشست آخرین وضعیت هسته‌های پنهان گروه تروریستی داعش در عراق مورد بررسی قرار گرفت و بر تقویت و هماهنگی بیشتر «مرکز تبادل اطلاعات» به منظور ریشه‌کنی تروریست در منطقه تاکید شد.

سردار سرتیپ «مصطفی مرادیان» وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در عراق در حاشیه این نشست گفت، این مرکز از زمان تاسیس، نقش مهمی در کمک به تغذیه اطلاعاتی نیروهای مسلح عراق و سوریه داشته است.

سردار مرادیان افزود، بیش از هشت هزار هدف از مراکز مهم و حساس، محل‌های تجمع، انبارهای سلاح، مهمات و تجهیزات داعش با کمک کشورهای عضو مرکز چهارجانبه در اختیار عراق و سوریه قرار گرفته و این روند موجب شده ضربات سهمگینی بر پیکر این گروه تروریستی وارد شود.

وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در عراق تصریح کرد، به تازگی نیز در پی تحرکات اخیر هسته‌های پنهان داعش از فرصت بحران شیوع «ویروس کرونا» در برخی مناطق آلوده به ویژه در مرزهای سوریه وعراق، این مرکز توانسته نقش مهمی در کمک‌های اطلاعاتی و امنیتی به کشورهای درگیر با این گروه تروریستی ایفا کند.

مرکز چهارجانبه تبادل اطلاعات و همکاری‌های امنیتی ایران، عراق، روسیه و سوریه با هدف تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم در سال 2015 در بغداد راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون در نشست های مختلف آخرین هماهنگی‌ها و تبادل اطلاعات میان کشورهای عضو انجام می‌گیرد.

ایرنا

بیشتر بخوانید:

رایزنی ظریف و برهم صالح درباره آخرین تحولات روابط ایران و عراق

سفر ظریف به بغداد؛ فصل جدیدی در روابط ایران و عراق

 

کلیدواژه