مرداد 08, 1399 16:43 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • موسوی: ایران منتظر اقدامات ملموس کره جنوبی است

تهران- ایران پرس: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به ادعای خبرگزاری کره جنوبی گفت: تهران منتظر اقدامات ملموس و برجسته از طرف سئول است.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، بنا به اعلام خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، مقامات این کشور، امروز (چهارشنبه) از طریق ویدیو کنفرانس با مقامات ایران درباره خرید دارو و تجهیزات پزشکی گفت‌وگو می‌کنند.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در این زمینه تاکید کرد، ایران به اندازه کافی از کره جنوبی وعده شنیده‌، لذا فقط منتظر اقدامات ملموس و برجسته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه کسی در ایران منتظر محموله نیم میلیون یا دو میلیون دلاری نیست، ابراز امیدواری کرد، مقامات کره‌ جنوبی حجم منابع مالی مردم ایران در آن کشور و عدم وجود هیچ منع قانونی برای تجارت با ایران را به یاد داشته باشند.

در پی مانع‌تراشی غیرقانونی سئول برای دسترسی به منابع مالی ایران نزد بانک‌های کره‌ جنوبی، وزارت امور خارجه ایران در رایزنی‌های مستمر و متعدد به دولت کره جنوبی اعلام کرده است، هیچ تحریم و مبنای قانونی برای این کار وجود ندارد و رفتار طرف کره‌ای مغایر با اصول روابط دوستانه و مبانی حقوقی همکاری کشورها است.

بیشتر بخوانید:

 

کلیدواژه

کامنت