مرداد 11, 1399 11:58 Asia/Tehran [Updated: مرداد 11, 1399 12:41 Asia/Tehran]

ایروان- ایران‌پرس: سفیر ایران در ارمنستان گفت، اتحادیه اقتصادی اوراسیا ظرفیت خوب منطقه‌ای برای گسترش همکاری‌های اقتصادی ایران با کشورهای عضو این اتحادیه است.  

عباس ظهوری، سفیر ایران در ارمنستان در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری ایران‌پرس در ایروان تصریح کرد، ارمنستان پل ارتباطی زمینی ایران با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اورآسیاست که این ظرفیت مهم به نفع دو کشور برای گسترش همکاری‌های اقتصادی دو جانبه و چندجانبه است.  

سفیر ایران در ارمنستان همچنین گفت، پس از وفقه کوتاه یک ماه در مبادلات تجاری دو کشور، اکنون صادرات و واردات بین ایران و ارمنستان به دوران قبل از بیماری کرونا برگشته است.  

ظهوری افزود، ایران و ارمنستان ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف برای همکاری دارند و در کمیسیون مشترک همه نیازمندی‌های اساسی برای همکاری مشخص شده است.

سفیر ایران در ایروان تاکید کرد، گفت وگوهای تخصصی ایران و ارمنستان درچارچوب کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور گام به گام در حوزه‌های مختلف پیش می‌رود.

ظهوری اظهار کرد، طرح‌های مختلفی بین ایران و ارمنستان در حال اجراست؛ یکی از این طرح‌ها، پروژه راه‌سازی از مرز نوردوز Nordooz تا ایروان، پایتخت ارمنستان، است.

سفیر ایران در ارمنستان افزود، طرح دیگر خط سوم صادرات گاز ایران به ارمنستان است که به ازای آن، دریافت برق از این کشور در حال اجراست که سهم برق دریافتی را بیشتر می‌کند.  

بیشتر بخوانید: 

توسعه روابط ارمنستان و ایران به نفع دو ملت خواهد بود

بررسی راه های گسترش همکاری‌های ایران و ارمنستان

کلیدواژه

کامنت