مرداد 12, 1399 16:20 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر اطلاعات در تشریح جزئیات دستگیری جمشید شارمهد، سرکرده گروهگ تروریستی تندر (انجمن پادشاهی ایران) گفت که وی با یک عملیات پیچیده در داخل جمهوری اسلامی ایران دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، وزارت اطلاعات روز شنبه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «جمشید شارمهد» سرکرده گروه تروریستی «تندر» که از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد؛ در پی عملیاتی پیچیده توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.

سید محمود علوی، وزیر اطلاعات، در تشریح این عملیات با اشاره به اینکه در آینده نزدیک جزئیات دستگیری «جمشید شارمهد» منتشر خواهد شد، خاطرنشان کرد: این آدم مورد حمایت جدی دو سرویس اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل بود و آنها بعید می‌دانستند که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی اسلامی ایران بتواند از پوشش اطلاعاتی‌شان عبور کند و با یک عملیات پیچیده در داخل جمهوری اسلامی ایران او را در اختیار بگیرد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه دستگیری سرکرده گروه تروریستی تندر، نخستین عملیات پیچیده وزارت اطلاعات در ضربه به معاندان نیست، یادآور شد: حدود 27 اقدام تروریستی توسط جمشید شارمهد و مجموعه‌اش انجام شده که با همت و هوشیاری و اشراف اطلاعاتی نیروی امنیتی همه آن‌ها خنثی شدند.

علوی با اشاره به اطلاع سازمان بین‌المللی پلیس جنایی (اینترپل) از اقدامات تروریستی «جمشید شارمهد» تاکید کرد: با وجود اینکه اینترپل مأمور دستگیری سرکرده گروه تروریستی "تندر" بود، کاری با وی نداشتند که این امر بیانگر پوچی شعار غربی‌ها در مبارزه با تروریسم است.

برخی منابع مطبوعاتی نیز گزارش داده‌اند که جمشید شارمهد، سرکرده گروه تروریستی تندر، جمعه دهم مرداد در تاجیکستان دستگیر شده است.

جمشید شارمهد در سال 1387 عملیات انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز را طراحی و اجرا کرد که طی آن، ۱۴ نفر شهید و ۲۱۵ نفر از عزاداران حسینی مجروح شدند.

گروه تروریستی تندر همچنین در سال‌های اخیر، قصد اجرای چند عملیات بزرگ در کشور داشت.

منفجر کردن سد سیوند شیراز، انفجار بمب‌های سیانوری در نمایشگاه کتاب تهران و منفجر کردن بمب در حرم امام خمینی (ره) از جمله این عملیات‌ها بود.

بیشتر بخوانید:

ماهیت گروه تندر چیست؟ شارمهد کیست؟

وزارت اطلاعات اعلام کرد: دستگیری «جمشید شارمهد» سرکرده «تندر»

 

کلیدواژه

کامنت