مرداد 14, 1399 11:16 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]
  • واعظی: وزیر جدید صمت کیست؟

تهران- ایران پرس: رئیس دفتر رئیس جمهوری خبر داد که وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت (صمت) به زودی به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، محمود واعظی در واکنش به انتقادها از تعلل دولت در معرفی وزیر صمت  امروز (سه شنبه) در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: چند بار فرصت‌سوزی برای تفکیک وزارت بازرگانی از صمت ( صنعت، معدن و تجارت) در دوره پیشین مجلس، فرصت پرداختن به این مهم گره‌گشا را از دولت گرفت.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: شائبه اینکه دولت برای ایده تفکیک، در معرفی وزیر پیشنهادی صمت تعلل می‌کند، ساخته و پرداخته مخالف‌خوانان است. وزیر پیشنهادی صمت بزودی به مجلس معرفی خواهد شد.

یک هفته دیگر مهلت رئیس جمهور برای معرفی وزیر جدید به پایان می‌رسد.

رئیس جمهور روحانی ۲۲ اردیبهشت ماه، رضا رحمانی را عزل کرد و از آن زمان  «حسین مدرس خیابانی» سرپرستی وزارت صنعت، معدن و تجارت را بر عهده دارد.

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی یکشنبه این هفته مجلس در تذکر برخی از نمایندگان در خصوص معرفی نشدن وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: موضوع انتخاب وزیر برای وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت از شورای نگهبان اعاده شده و دولت باید طبق قانون در زمان مشخص وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کند.

 

 

 

 

کلیدواژه

کامنت