مرداد 20, 1399 15:08 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر نفت می‌گوید: بیش از 70 درصد از تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت در داخل کشور تامین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، بیژن نامدار زنگنه، روز دوشنبه در مراسم اعطای نخستین گواهینامه کیفیت محصول کالا و تجهیزات صنعت نفت به نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن نفت ایران گفت: صدور گواهی کیفیت برای تجهیزات ساخت داخل صنعت نفت گام مهمی برای توسعه فناوری ملی و حمایت از ساخت داخل با استانداردهای بین‌المللی است.

نامدار زنگنه با بیان اینکه یکی از ارکان مهم برای حمایت از ساخت داخل، ایجاد نهادی برای صدور کیفیت است، افزود: اقدامات دیگری نیز برای حمایت از ساخت داخل وجود دارد که از آن جمله می توان به خرید تضمینی ساخت داخل اشاره کرد. 

نیره پیروز بخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران نیز در این مراسم گفت: تقویت ساخت داخل، جلوگیری از خروج ارز و مقابله با تحریم از مهمترین دستاوردهای "نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن نفت ایران" خواهد بود.

پیروز بخت افزود: با اعمال تحریم های ناعادلانه و بروز مشکلات در برخی حوزه ها، صنعت نفت ایران به سمت بومی سازی حرکت کرده است.

نخستین گواهینامه کیفیت محصول، کالا و تجهیزات صنعت نفت ایران امروز طی مراسمی، به نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن نفت ایران، اعطا شد.

بر اساس این گواهینامه کیفیت، از این پس نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن نفت ایران، این امکان را دارد تا برای کیفیت محصولات و تجهیزات این صنعت، گواهینامه کیفیت صادر کند و دیگر لازم نیست تولید کنندگان محصولات در صنعت نفت، گواهینامه خود را از کشورهای خارجی تهیه کنند.

بیشتر بخوانید:

 

کلیدواژه

کامنت