شهریور 01, 1399 10:01 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • تقدیر رئیس جمهور از خانواده های سه شهید حوزه سلامت کشور

تهران- ایران پرس:‌ رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا و به مناسبت روز پزشک، از خانواده های سه شهید حوزه سلامت کشور تقدیر و تجلیل کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اهدای لوح تقدیر به خانواده شهید دکتر مظفر ربیعی، شهید دکتر بهرام طهماسبی و شهیده دکتر شیرین روحانی‌راد، از خدمات شبانه‌روزی و خالصانه این شهیدان گرانقدر و صبوری خانواده آنان تجلیل کرد.

رییس جمهوری همچنین در پیامی با تبریک روز پزشک (زادروز حکیم ابوعلی سینا) به پزشکان کشور تاکید کرد: ایمان دارم که حافظه‌ تاریخی ملت، فداکاری‌های جامعه پزشکی‌ را در تراز جانبازی‌های رزمندگان وطن قرار خواهد داد. اگر در روزگار دفاع مقدس، پزشکان شانه به شانه مجاهدان «خط مقدم» بودند این بار خود حماسه‌سازان «صف اول» شدند.

روحانی همچنین افزود: بی‌گمان روز پزشک امسال، برای جامعه ایرانی متفاوت از سال‌های پیشین است و آیین ارج نهادن به خدمات پزشکان نیز امسال رنگی دیگر دارد و بهانه‌هایی افزون‌تر. در این بحران عالم‌گیر، ایران و فراتر، تمام جهان به پاس ایثار و جانفشانی پزشکان، تمام‌قد ایستاده است.

امروز شنبه، یکم شهریور در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز بزرگداشت شیخ الرئیس ابوعلی سینا، دانشمند ایرانی و روز پزشک نام‌گذاری شده است.

بیشتر بخوانید:

روز پزشک فرصتی برای تکریم از قهرمانان حافظ سلامت است

کلیدواژه

کامنت