شهریور 01, 1399 12:49 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • سفر وزیر دفاع ایران به روسیه؛ امروز

تهران- ایران پرس: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی وزیر دفاع روسیه امروز (شنبه) به مسکو سفر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در پاسخ به دعوت رسمی ارتشبد «سرگئی شایگو» Sergej Sjojgoe وزیر دفاع روسیه، امروز در صدر یک هیات دفاعی و نظامی با سفر به این کشور ضمن دیدار با وزیر دفاع  و دیگر مقامات روسیه، از ششمین نمایشگاه و همایش بین‌المللی نظامی – فنی روسیه موسوم به ARMY 20 نیز بازدید می‌کند.

نمایشگاه و همایش بین‌المللی نظامی – فنی روسیه به فرمان رئیس جمهوری این کشور از سال 2015 هر ساله برگزار می‌شود و در آن آخرین دستاوردهای صنعت نظامی و دفاعی روسیه به معرض نمایش در می‌آید و در کنار آن با برگزاری نشست‌های مختلف در حوزه دفاعی و نظامی، مسائل و موضوعات مرتبط مورد بررسی و کارشناسی قرار می‌گیرد.

مقامات عالی دفاعی، نظامی و کارشناسان و متخصصان از کشورهای مختلف در این نمایشگاه و همایش بین‌المللی شرکت می‌کنند.

روابط و همکاری‌های دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران و روسیه در سال‌های اخیر در کنار سایر ابعادِ همکاری‌های دوجانبه در حوزه سیاسی و اقتصادی از روند رو به رشدی برخوردار بوده و دستاوردهای خوب و ارزشمندی به همراه داشته است.

تقویت و تحکیم بیش از پیش همکاری‌های دفاعی تهران - مسکو در حوزه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی از مهمترین اهداف سفر وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران به مسکو خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

ظریف: سند همکاری‌های بلندمدت ایران و روسیه به‌روزرسانی می‌شود

کلیدواژه

کامنت