شهریور 15, 1399 08:40 Asia/Tehran [Updated: مهر 30, 1399 22:31 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه سال تحصیلی جدید بگونه‌ای متفاوت آغاز می شود، گفت: برای موفقیت در این مسیر جدید باید از مشارکت همگانی بهره برد. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محسن حاجی میرزایی» روز شنبه در آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت، امروز بزرگترین رویداد فرهنگی کشور با 15 میلیون دانش آموز و یک میلیون معلم و همه افراد یاری رسان در این خیر بزرگ آغاز می شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نبض مدرسه باید با حضور دانش آموزان بتپد، افزود: امسال راهی را در پیش گرفته ایم که پیش از این نرفته بودیم و جدید است بنابراین باید برای موفقیت در این مسیر از مشارکت همگانی بهره برد.

مدرسه سازی برای همه مردم ارزشمند است

حاجی میرزایی در ادامه خاطرنشان کرد: مدرسه تنها یک ساختمان نیست، بلکه جایگاه شکل گیری شخصیت و هویت انسان‌هاست، بنابراین مشارکت در ساختن آینده جامعه تلاشی مبارک است.

وی تاکید کرد، وزارت آموزش و پرورش به دنبال این است که همه مردم در مدرسه سازی شریک و 80 میلیون خیر در جامعه ایجاد شود، مدرسه سازی برای همه ارزشمند است.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: طرح مشارکت عمومی برای ساخت مدرسه تنها یک طرح برای تامین اعتبار مدرسه سازی نیست، چرا که با وجود کمبود منابع، افزایش توجه دولت و بیش از 6 برابر شدن اعتبارات و افزایش 3 هزار و 300 میلیاردی سهم خیرین، باعث شده تعهدات خیرین هرساله افزایش پیدا کند.

 117

بیشتر بخوانید:

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید نواخته شد

بازگشایی مدارس از 15 شهریور/ رعایت فاصله یک متری دانش آموزان و زمان 35 دقیقه ای کلاس‌های آموزشی

نظر وزیر بهداشت درباره حضوری یا غیر حضوری بودن مدارس

کلیدواژه

کامنت