شهریور 15, 1399 15:29 Asia/Tehran [Updated: آبان 09, 1399 15:23 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس سازمان صدا وسیما با بیان اینکه دانش آموزان آینده سازان کشور هستند، ابراز امیدواری کرد که رسانه ملی بتواند در این برهه زمانی نقش خود را برای آموزش همگانی با پخش برنامه «مدرسه تلویزیونی ایران» ایفا کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «عبدالعلی علی‌ عسکری» در مراسم گشایش مدرسه تلویزیونی ایران گفت: عظمت و بزرگی آینده کشور بسته به عظمت معلمان و عظمت شخصیت دانش آموزان امروز است؛ معلمان و دانش آموزان سازندگان آینده کشور هستند.

«محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش و پرورش نیز در مراسم آغاز به کار مدرسه تلویزیونی ایران، گفت: هم اکنون تلویزیون، همه خانه‌ها را به محیطی برای توسعه یادگیری دانش آموزان تبدیل کرده و این اتفاق بسیار مهم و مبارکی است.

حاجی میرزایی افزود: من وقتی ایده مدرسه تلویزیونی را مشاهده کردم نخستین موردی که به ذهنم رسید فرمایش امام خمینی (ره) بود که فرمودند: "ایران را سراسر مدرسه کنید."

مدرسه تلویزیونی ایران روز شنبه با حضور عبدالعلی علی عسکری رئیس رسانه ملی، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و جمعی از معلمان پیشکسوت فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران پنجشنبه شروع شد و امروز به طور رسمی کلید خورد. برنامه های این مدرسه از شبکه‌های آموزش، چهار و قرآن پخش می شود.

هدف از راه اندازی مدرسه تلویزیونی ایران، ارائه آموزش های با کیفیت برای دانش آموزان در همه مناطق دور و نزدیک کشور است.

زنگ آغاز سال تحصیلی 1400-1399 صبح امروز طی مراسمی با حضور رییس جمهوری و وزیر آموزش و پرورش نواخته شد.

سال تحصیلی جدید به منظور جبران کسری آموزشی سال گذشته در پی همه گیری بیماری کرونا در کشور، دو هفته زودتر نسبت به سال های قبل آغاز می شود. 

بیش از 15 میلیون دانش آموز ایرانی در 110 هزار مدرسه با به صدا درآمدن زنگ سال تحصیلی سال جدید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به سر کلاس ها رفتند.

یک میلیون و 300 هزار از دانش آموزان امسال در ایران را کلاس اولی ها تشکیل می دهند.

117

بیشتر بخوانید:

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید نواخته شد

کلیدواژه

کامنت