شهریور 17, 1399 08:06 Asia/Tehran [Updated: مهر 12, 1400 14:25 Asia/Tehran]

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 5.1 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در ساعت 2 و 4 دقیقه و 24 ثانیه شهرستان رامیان واقع در شرق استان گلستان را لرزاند.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد، این زلزله در عمق 9 کیلومتری زمین در 3 کیلومتری «رامیان»، 9 کیلومتری «آزادشهر» و 10 کیلومتری «خان ببین» رخ داد.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر بامداد دوشنبه اعلام کرد: طبق اطلاعات ارزیابی شده میدانی از سوی گروه‌های ارزیاب هلال احمر، مصدومان این زلزله تا ساعت چهار و 2 دقیقه بامداد تعداد 10 نفر (هفت نفر روستای قورچای و 3 نفر روستای الهادی) گزارش شده و مسیر روستاهای الهادی و ویرو ریزش کوه دارد که تردد فقط با خودروهای کمک‌دار مقدور است.

«حمیدرضا چوبداری» فرماندار رامیان هم اعلام کرد: تاکنون گزارشی از تلفات جانی ناشی از زمین لرزه در این شهرستان دریافت نشده و برابر گزارش‌های دریافتی در دو روستای «قورچای و ویرو» تعدادی از اهالی مصدوم شدند.

به گفته فرماندار رامیان براساس آمار، این زمین‌لرزه به حدود 40 واحد مسکونی مناطق روستایی بویژه در پنج روستای قورچای، ویرو، الهادی، کشکک و پاقلعه بین 10 تا 100 درصد خسارت وارد کرد.

چوبداری افزود: مطابق آخرین آمار احصا شده، 34 نفر از مردم رامیان نیز پس از وقوع زمین لرزه بامداد امروز مصدوم شدند که این افراد عمدتاً به سبب ترس و اضطراب ناشی از زلزله و هنگام خارج شدن از منزل دچار مصدومیت شدند که بلافاصله به مراکز درمانی منتقل شدند.

این زمین‌لرزه در بیشتر شهرهای استان گلستان احساس شد و برای دقایقی مردم را به بیرون از خانه کشاند. 113

بیشتر بخوانید:

زلزله 5.1 ریشتری در استان کرمانشاه

کلیدواژه