شهریور 17, 1399 15:43 Asia/Tehran [Updated: آبان 09, 1399 15:23 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: هفتاد ناوگان ریلی تولید داخل و بازسازی شده، شامل 9 لوکوموتیو، 2 واگن مسافری و 59 واگن باری با حضور وزیر راه و شهرسازی وارد شبکه ملی راه‌آهن کشور شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سعید رسولی» مدیرعامل راه‌آهن کشور روز دوشنبه در مراسم تحویل‌ هفتاد ناوگان ریلی تولید داخل و بازسازی شده به شبکه ملی ریلی کشور گفت، برای تولید این تعداد ناوگان 73 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و 52 درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته است.

رسولی تاکید کرد، ناوگان ریلی کشور تلاش دارد از پتانسیل‌های داخلی برای توسعه خود استفاده کند و وابستگی خود را به کشورهای خارجی کاهش دهد. 

مدیرعامل راه‌آهن کشور خاطرنشان کرد، مذاکرات با شرکت‌های دانش‌بنیان برای تمرکز بر خودکفایی در تولید نیازهای ناوگان ریلی و پایان دادن به وابستگی به کشورهای دیگر انجام شده است.

مدیرعامل راه‌آهن کشور گفت، سامانه جامع حمایت از رونق توليد ایجاد شده و لیست کاملی از قطعات یدکی داخلی موجود است که مشتریان و تولیدکنندگان می‌توانند از طریق آنها سفارشات خود را ثبت کنند.

گفتی است، 

در مرحله نخست امسال 56 دستگاه ناوگان ریلی به ارزش 125 میلیارد تومان، در مرحله دوم 88 دستگاه به ارزش 144 میلیارد تومان، در مرحله سوم 65 دستگاه به ارزش 156 میلیارد تومان، در مرحله چهارم امسال 50 دستگاه ناوگان به ارزش 69 میلیارد تومان سرمایه‌ گذاری و در  پنجمین مرحله 70 دستگاه ناوگان ریلی به ارزش 73 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

با برنامه‌ریزی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و در راستای توسعه ناوگان ریلی سال گذشته در سه مرحله 778 دستگاه ناوگان ریلی شامل لکوموتیو، واگن مسافری و باری به ارزش 1270 میلیارد تومان وارد خطوط ریلی کشور شدند.

117

بیشتر بخوانید:

بهره‌برداری از 50 دستگاه ناوگان ریلی با حضور وزیر راه

انعقاد 6 قرارداد سرمایه گذاری ریلی و زیربنایی در کشور به ارزش 13 هزار میلیارد ریال

کلیدواژه

کامنت