شهریور 20, 1399 11:51 Asia/Tehran [Updated: شهریور 22, 1399 11:45 Asia/Tehran]

ایران پرس: موشک بهینه‌شده شلمچه نیروی پدافند هوایی ارتش در رزمایش مشترک ذوالفقار 99، تحت هدایت عملیاتی قرارگاه پدافند هوایی موفق به انهدام هدف متخاصم شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مرحله اصلی رزمایش مشترک «ذوالفقار 99 ارتش جمهوری اسلامی ایران» صبح امروز (پنجشنبه) با رمز «یا سیدالشهداء (ع)» و با شعار «امنیت پایدار در سایه اقتدار دفاعی» در جنوب کشور آغاز شد.

پرنده متخاصم که یک هدف با سرعت بالا و در ارتفاع زیاد در حال پرواز بود و قصد ورود به منطقه عمومی رزمایش را داشت، درحالی‌که از سطح مقطع راداری بسیار کمی برخوردار بود، در این بخش از رزمایش، توسط سامانه‌های راداری تحت کنترل قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) کشف و به منظور رهگیری و انهدام به سامانه پدافندی بومی نیروی پدافند هوایی ارتش ایران واگذار شد که با شلیک موفق موشک سطح به هوای بهینه‌شده شلمچه، سرنگون شد.

امیر دریادار «شهرام ایرانی» سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش ایران با اشاره به توانمندی‌های بومی در مقابله با ریزپرنده‌ها، گفت: ممانعت از ورود هرگونه ریزپرنده به منطقه وسیع رزمایش و هدایت آن‌ها به محیط‌های دلخواه از جمله مواردی بود که در رزمایش ذوالفقار 99 تمرین شد.

سخنگوی رزمایش ذوالفقار 99 ارتش ایران افزود: در این رزمایش، تحرکات نیروهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای کاملاً رصد می‌شود و پروازهای تهاجمی آفندی، تعیین مسیرها و موقعیت‌های اهداف در مواقع ضروری و اضطراری راهبری می‌شود. 

گستره رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش ایران دو میلیون کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار 10 درجه شمالی است.112

بیشتر بخوانید:

اخطار یگان های ارتش به نیروهای فرامنطقه ای برای ترک منطقه رزمایش ذوالفقار 99

مرحله اصلی رزمايش مشترک ذوالفقار 99 ارتش با رمز یا سیدالشهداء(ع) آغاز شد

کلیدواژه

کامنت