شهریور 21, 1399 20:33 Asia/Tehran [Updated: شهریور 21, 1399 22:17 Asia/Tehran]
  • رهگیری هواگردهای آمریکایی توسط پهپاد کرار در رزمایش ذوالفقار 99

در دومین روز رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش ایران ، سه فروند هواگرد آمریکایی که بر خلاف قوانین و مقررات به محدوده منطقه شناسایی دفاع هوایی ایران ورود کرده بودند، توسط پهپاد "کرار" نیروی پدافند هوایی ارتش رهگیری شدند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در جریان برگزاری رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش، سه فروند هواگرد آمریکایی شامل "هواپیمای P-۸"و "پهپادهای MQ-۹ و RQ-۴ " در حالی که از کیلومترها دورتر در رصد کامل شبکه یکپارچه پدافند هوایی ایران قرار داشته اند، وارد منطقه شناسایی شده و بر خلاف قوانین و مقررات اقدام به تخلف و ورود غیر مجاز به محدوده ADIZ (منطقه شناسایی دفاع هوایی) ایران کردند.

در این گزارش آمده است، پس از کشف و اخطار به هواگردهای آمریکایی توسط سامانه های راداری نیروی پدافند هوایی ارتش ایران و سپس بی توجهی آنها برای فاصله گرفتن از فضای رزمایش ، توسط پهپاد کرار نیروی پدافند هوایی ارتش رهگیری شدند.

این هواگردهای آمریکایی پس از پرواز پهپاد کرار و قاطعیت پدافند هوایی در رهگیری، مسیر خود را تغییر داده و از منطقه رزمایش و فضای ADIZ کشور فاصله گرفتند.

رزمایش سه روزه «ذوالفقار 99» با حضور یگان‌هایی از نیروی دریایی، هوایی، پدافند و نیروی زمینی ارتش ایران در محدوده آب‌های شرق تنگه هرمز، سواحل مکران، دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار 10 درجه شمالی دیروز (پنج شنبه) آغاز شد.

144

بیشتر بخوانید: 

عملیات موفق پهپادهای نیروی هوایی ارتش در رزمایش ذوالفقار 99

شلیک موفق موشک ساحل به دریای «قادر» و سطح به سطح «نصر» در رزمایش ارتش

تصاویری از رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش جمهوری اسلامی ایران

کلیدواژه

کامنت