شهریور 22, 1399 10:05 Asia/Tehran [Updated: مهر 24, 1399 06:52 Asia/Tehran]

رزمایش مشترک «ذوالفقار » ارتش با برگزاری رژه شناورهای سطحی و زیر سطحی به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این مراسم که روز شنبه با حضور امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش و جمعی از فرماندهان ارشد این نیرو برگزار شد، انواع یگان‌های شناور سطحی و زیرسطحی نیروی دریایی ارتش ایران شامل ناوشکن‌ها، ناوهای موشک‌انداز، ناوهای نیروبر و زیردریایی‌های کلاس طارق، غدیر و زیردریایی بومی فاتح از مقابل ناو سرفرماندهی خارک رژه رفتند.

تیزپروازان نیروی هوایی ارتش نیز یگان‌های سطحی و زیر سطحی را همراهی کردند.

مراحل اصلی رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش از روز پنجشنبه با رمز مقدس یا «سیدالشهداء (ع)» و با مشارکت نیروهای چهارگانه ارتش و قرارگاه پدافند هوایی در سواحل مکران از شرق تنگه هرمز و سواحل مکران تا مدار 10 درجه شمالی اقیانوس هند آغاز شده بود.

عملیات هجومی آبخاکی و اجرای عملیات مشترک بیچینگ توسط نیروی دریایی و نیروی زمینی ارتش و تخلیه نفربرها توسط ناوهای نیروبر در ساحل به منظور تصرف آن، استفاده عملیاتی از زیردریایی بومی کلاس متوسط فاتح، اجرای عملیات رزمی و هدف قرار دادن شناور توسط پهپاد سیمرغ، بهره‌برداری عملیاتی از پهپاد کمان نیروی هوایی و شلیک به اهداف متحرک در دریا توسط جنگنده‌های نیروی هوایی، پرتاپ موفق موشکهای پایه کروز دریایی و پدافندی، از جمله طرح‌های تمرین شده در این رزمایش سه روزه بود.

قرارگاه پدافند هوایی ایران تحت فرماندهی امیر سرلشکر موسوی نیز با رصد و پایش شبانه‌روزی منطقه عمومی رزمایش در نوار ساحلی جنوبی کشور و بکارگیری سامانه های پدافندی ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مراقبت های لازم را از مرزهای هوایی جمهوری اسلامی به عمل آورد و در چند مورد توسط پدافند هوایی ارتش هشدار داد و اخطارهای لازم به هواگردهای بیگانه و فرامنطقه‌ای برای ترک منطقه رزمایش با قاطعیت و سرعت اعلام شد. 113

بیشتر بخوانید: 

کلیدواژه

کامنت