شهریور 22, 1399 16:52 Asia/Tehran [Updated: مهر 19, 1399 19:48 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: با وجود موافقت آندره استراماچونی، سرمربی پیشین و ایتالیایی استقلال برای بازگشت به این تیم، سازمان لیگ به صورت رسمی با بازگشت استراماچونی مخالفت کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، تیم فوتبال استقلال تهران از مدتها قبل رایزنی ها برای بازگرداندن سرمربی پیشین و محبوب هوداران را آغاز کرد.

آندره استراماچونی سرمربی ایتالیایی که در آغاز لیگ نوزدهم هدایت استقلال را بر عهده داشت و در نیم فصل اول نیز این تیم را به صدر جدول رسانده بود، به دلیل مشکلات مالی ناشی از تحریم های آمریکا ضد ایران، به صورت یک طرفه از استقلال جدا شد، موضوعی که با واکنش گسترده هوادران تیم محبوب پایتخت و تجمعات خیابانی آنها در اعتراض به عملکرد مدیران وقت استقلال و همچنین عملکرد وزارت ورزش همراه شد. 

 

پس از این اعتراض ها، مدیران وقت استقلال از مذاکره مجدد با مدیر برنامه استراماچونی در دوحه قطر خبر داده و اعلام کردند با وجود تلاش های انجام گرفته، استراماچونی حاضر به بازگشت به ایران نیست. با این حال، سرمربی ایتالیایی اعلام کرد فدریکو پاستورلو اصلا در قطر حضور نداشته و هیچ مذاکره ای انجام نگرفته است. 

پس از اینکه احمد سعادتمند به سمت مدیر عامل باشگاه استقلال منصوب شد، تلاش ها برای بازگرداندن استراماچونی به این تیم بار دیگر آغاز شد، در حالی که استقلال با سرمربی گری فرهاد مجیدی در نیمه نهایی جام حذفی با شکست پرسپولیس، رقیب سنتی خود، به فینال جام حذفی راه پیدا کرده بود. 

آشکار شدن مذاکره با استراماچونی، استعفای مجیدی و بازگشت مجدد وی به استقلال و نهایتاً نیز شکست از تراکتورسازی در فینال جام حذفی را در پی داشته است. 

سعادتمند در حالی عزم خود را برای بازگرداندن سرمربی ایتالیایی به تهران جزم کرد که سازمان لیگ پس از رسوایی 160 میلیارد تومانی در پرونده ویلموتس، قانون «منع به کارگیری خارجی ها» را تصویب کرد. این قانون، اما از همان روز تصویب با مخالفت های جدی باشگاههای ایرانی مواجه شد. 

در حالی که منابع ایتالیایی به نقل از فدریکو پاستورلو، مدیر برنامه های آندره استراماچونی از موافقت این مربی ایتالیایی برای بازگشت به تهران و هدایت استقلال خبر دادند، اکنون سازمان لیگ در نامه‌ای رسمی به باشگاه استقلال اعلام کرد این باشگاه نمی‌تواند سرمربی ایتالیایی فصل گذشته خود را مجددا در اختیار داشته باشد.

نکته احیز اهمیت این است که مدیران استقلال معتقد هستند بازگرداندن استراماچونی به تهران نفع اقتصادی برای این باشگاهی که میلیاردی بدهی دارد، خواهد داشت.

مدیران استقلال اعلام کردند شکایت استرا از این باشگاه در فیفا باز است و باشگاه استقلال تحت هرشرایطی باید مبلغ هنگفتی را به سرمربی ایتالیایی تقدیم کند که دراین شرایط بهتر است استراماچونی به ایران بازگردد و برای استقلال کار کند تا علاوه بر اینکه استقلالی‌ها از حضور این مربی نفع می‌برند، پولی به جهت پرداخت غرامت از جیب باشگاه استقلال خارج نشود و لااقل به جهت هزینه برای کسی باشد که در استقلال مشغول به کار و فعالیت است.

استقلالی ها برای بازگرداندن استراماچونی نامه نگاری هایی نیز با قوه قضائیه انجام دادند زیرا معتقدند قانون منع به کارگیری خارجی ها، منطق قانونی ندارد و خلاف قوانین فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز است و حتی می تواند تبعات سنگینی برای فوتبال ایران داشته باشد. 

کشمکش سازمان لیگ با استقلال در حالی است که استقلال از 24 شهریور باید در قطر ادامه بازی های خود در لیگ قهرمانان آسیا را برگزار کند. 

استقلال 24 و 27 شهریور با الوحده امارات، 30 شهریور با الشرطه عراق, 2 مهر نیز با الاهلی عربستان سعودی دیدار خواهد کرد.

هم اکنون استقلال با 2 بازی و یک امتیاز در رده سوم جدول گروه A لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد.

سیدرضی عمادی

بیشتر بخوانید: 

دربی تماشایی؛ تساوی استقلال و پرسپولیس در 90 دقیقه نیمه نهایی جام حذفی

 

کلیدواژه

کامنت