شهریور 22, 1399 20:51 Asia/Tehran [Updated: آبان 08, 1399 22:29 Asia/Tehran]
  • برگزار شدن طرح نذر آب 3 در شهرستان خاش

خاش/ ایران پرس- آیین بسته بندی و توزیع هزار بسته غذایی، هزار بسته نوشت ‌افزار، ۵۵ هزار بطری آب معدنی و ۷۰ تانکر آب با عنوان طرح نذر آب (۳) با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و استاندار سیستان و بلوچستان در شهرستان خاش برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس ، کریم همتی روز شنبه در جمع مردم خاش گفت پس از دستور مقام معظم رهبری برای تامین نیاز مردم و همدلی مومنانه در فضای کرونایی تلاش های زیادی انجام شد و داوطلبان زیادی به صورت شبانه روزی در برنامه‌ریزی منسجم کمک‌رسانی به مردم حضور دارند و واسط بین افراد توانا و ناتوان هستند. 
رئیس جمعیت هلال احمر امروز همچنین در دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت با اشاره به طرح «نذر آب» در این استان خاطرنشان کرد این طرح ملی در راستای تحقق اهداف بشر دوستانه، خیرخواهانه و به منظور ارتقای سطح سلامت و کمک رسانی به آسیب پذیرترین مناطق محروم و متاثر از خشکسالی از امروز به مدت ۲ هفته در این استان اجرا خواهد شد.

به گفته همتی، ۶ شهرستان هامون، هیرمند، نیکشهر، چابهار، ایرانشهر و خاش که در مقایسه با بقیه شهرستان‌ها بیشتر دچار بحران و خشکسالی شده بودند، انتخاب و توسط جمعیت هلال احمر استان‌های قزوین، گلستان، زنجان، مرکزی، قم و تهران پوشش داده می‌شوند.

استان سیستان و بلوچستان ۱۱.۵ درصد مساحت ایران را تشکیل می دهد و با مشکلات آب و هوایی نظیر تندبادها و گرد و غبار شدید و خشکسالی و همچنین جاری شدن سیل های مقطعی مواجه است.//114

بیشتر بخوانید: 

بازگشایی مدارس در استان سیستان و بلوچستان درسایه کرونا   

برگزاری رزمایش کمک مومنانه در استان سیستان و بلوچستان+ ویدیو

کلیدواژه

کامنت