شهریور 24, 1399 19:37 Asia/Tehran [Updated: مهر 30, 1399 22:31 Asia/Tehran]
  • خدمات وزارت ارتباطات برای سال تحصیلی جدید / اینترنت رایگان 700 هزار معلم امشب فعال می‌شود

تهران- ایران پرس: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشریح خدمات این وزارتخانه برای سال تحصیلی جدید گفت: بسته سه ماهه رایگان 700 هزار معلم از ساعت 20 امشب (دوشنبه) فعال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدجواد آذری جهرمی» افزود: استفاده از شبکه شاد در سراسر کشور رایگان شده است و همه اپراتورها استفاده از این شبکه را برای دانش آموزان و معلمان رایگان کردند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: معلمان جدای از شبکه شاد برای آموزش مجازی نیاز به بسته‌هایی داشتند که مقرر شد از ساعت 20 امشب بسته‌های سه ماهه رایگان برای 700 هزار معلم و کادر آموزشی سراسر کشور که فروردین ماه در سامانه وزارت ارتباطات ثبت نام کرده بودند، فعال شود.

آذری جهرمی افزود: آن دسته از معلمانی که هم اکنون بسته‌های فعالی دارند این بسته‌ها برایشان ذخیره می‌شود و پس از اتمام بسته سه ماهه از آن بسته‌ها می‌توانند استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: تمدید این بسته‌های آموزشی معلمان منوط به ارزیابی شرایط پس از این سه ماه است و اگر آموزش مجازی ادامه داشته باشد برای آن هم برنامه ریزی می‌کنیم.

بسته ویژه دانش آموزان

وزیرارتباطات درباره بسته ویژه دانش آموزان هم گفت: یکسری سایت‌های سفید در دسترس دانش آموزان قرار می‌گیرد که هماهنگی‌های لازم با وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته است و این بسته می‌تواند از طریق اپراتورهای خانگی و تلفن همراه به صورت رایگان استفاده شودو با همان شماره تلفنی که دانش آموزان در شبکه شاد ثبت نام کرده‌اند این بسته قابل استفاده است.

وزیر ارتباطات افزود: استفاده از آن بسته‌ها علاوه بر شبکه شاد در پیام رسان‌های داخلی هم خواهد بود که تلاش می‌کنیم این بسته تا اول مهر فعال شود.

اتصال 86 هزار مدرسه به اینترنت

آذری جهرمی از اتصال رایگان 86 هزار مدرسه در سراسر کشور به اینترنت خبر داد و گفت: هم اکنون مدارس در حال استفاده هستند.

وی افزود: سه بسته دیگر برای دانشگاه‌ها، دانشجویان و اساتید وعده داده بودیم که از ابتدای مهر همه دانشگاه‌هایی که وزارت علوم به ما اعلام کرده باشد،  سایت‌های آموزشی مورد نیازشان رایگان خواهد بود.

وزیر ارتباطات گفت: بسته‌ای هم برای دانشجویان و اساتید برنامه‌ریزی کرده‌ایم که آن هم تا ابتدای مهر فرآیند ثبت نامش آغاز می‌شود.

آذری جهرمی گفت: با این اقدامات عدالت آموزشی مورد تاکید مقام معظم رهبری تحقق می‌یابد و دستور رئیس جمهور هم عملی می‌شود.

وی افزود: ما در کنار دانش آموزان، معلمان،  دانشجویان و اساتید هستیم و علاوه بر تامین زیرساخت در هزینه آن‌ها نیز مشارکت می‌کنیم تا هیچ کسی از تحصیل باز نماند.

117
بیشتر بخوانید:

بیش از2 هزار کانال ملی در حوزه‌های مختلف پرورشی در شبکه شاد

شبکه شاد گامی در جهت پیشرفت آموزش دانش‌آموزان

 

کلیدواژه

کامنت