شهریور 26, 1399 12:40 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1399 21:10 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: در چند سال گذشته کیفیت خدمات اورژانس کشور افزایش یافته و مطابق استاندارهای سازمان جهانی بهداشت بوده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «پیرحسین کولیوند» روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس اورژانس کشور تصریح کرد، در پنج سال گذشته خدمات امدادرسانی اورژانس افزایش یافته است؛ پایگاه‌های امدادرسانی از 1900 به 3300 پایگاه، آمبولانس از 2400 دستگاه به 5700 دستگاه و در بخش اورژانس هوایی پنج فرورند بالگرد افزایش یافته است. 

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود، تربیت نیروی انسانی از اولویت‌های اورژانس بوده و نخستین‌بار در دانشگاه‌های علوم پزشکی، رشته اورژانس بانوان ایجاد شده و 30 درصد به زنان اختصاص داده شده است. 

کولیوند با بیان اینکه با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش «کتاب اورژانس» قرار است در مدارس تدریس شود گفت، در دوران کرونا اورژانس کشور خدمات ارزنده‌ای را ارائه داده است و همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان اورژانس کشور همچنین اظهار کرد، پنج دستگاه شناور ایرانی برای ارائه خدمات اورژانسی در آب‌های خلیج فارس مشغول به فعالیت هستند و کشورهای زیادی از این خدمات‌رسانی ایران قدردانی کرده‌اند. 113

کلیدواژه

کامنت