شهریور 29, 1399 15:29 Asia/Tehran [Updated: آبان 08, 1399 22:29 Asia/Tehran]

کرمانشاه- ایران پرس: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سفر به کرمانشاه، غرب ایران، از چند طرح فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان بازدید کرد.  

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سورنا ستاری روز شنبه وارد شهر کرمانشاه شد و از بخش‌های مختلف پارک علم و فناوری این شهر بازدید کرد.

ستاری پس از بازدید گفت، پارک‌های علم و فناوری یکی از پایه‌های محوری توسعه علمی در هر استان است. 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ایران با تاکید بر اهمیت بومی‌سازی محصولات مورد نیاز در کشور، افزود با اتکا به توان داخلی، تولید محصولات مختلف ایرانی با فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان افزایش یافته است. 

ستاری با بیان اینکه در زمینه مبارزه با ویروس کرونا هم تجهیزات پزشکی، حفاظتی و داروهای مورد نیاز در داخل تولید می‌شود، اعلام کرد در زمینه ساخت واکسن کرونا اتفاق‌‎های خوبی رخ داده است.

درهمین حال، عملیات اجرایی پروژه ساخت واحد تولید کاتالیست BZN2 در مجتمع پلیمر کرمانشاه نیز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ایران آغاز شد.

این مجتمع در شهرک صنعتی بیستون قرار دارد؛ مجتمعی که با فعالیت نیروی متخصص خود لوله‌های مورد نیاز را برای پروژه‌های آبیاری و گازرسانی در ایران تامین می‌کند.

پروژه ساخت واحد تولید کاتالیست BZN2 سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و سالانه 50 تُن کاتالیست در این مجمتع تولید می‌شود.

ستاری همچنین با حضور در نمایشگاه دائمی تجهیزات سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از 25 محصول به نمایش درآمده بازدید کرد. //114
عکاس: فرزاد منتی

بیشتر بخوانید:

ستاری: تحریم‌ها تاثیری در توسعه فناوری ایران نداشته است

سفر ستاری به کردستان؛ توجه ویژه به توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان  

کلیدواژه

کامنت