شهریور 30, 1399 16:01 Asia/Tehran [Updated: آبان 04, 1399 15:28 Asia/Tehran]

تهران/ ایران پرس - رئیس انیستیتو پاستور ایران گفت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دقت همه شرکت‌های خارجی که در حال ساخت واکسن کرونا هستند و شواهدی ارائه می‌کنند، را رصد می کند

علیرضا بیگلری روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری ایران ‌پرس تصریح کرد، مسلماً واکسن‌هایی که به کلینیکال ترایال3 رسیده‌اند، یعنی به کار آزمایش سطح رسیده باشند که در آن حداقل 30 تا 40 هزار نفر مورد مطالعه قرار گرفته باشند، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
رئیس انیستیتو پاستور ایران افزود، به دقت شواهد و مستنداتی که قرار باشد برای خرید واکسن کرونا مطالعه شود، از شرکت‌های سازنده واکسن کرونا در جهان خواسته می‌شود.  
بیگلری خاطرنشان کرد، پس از بررسی این مستندات می توان قضاوت کرد که آیا واکسن مورد تایید است و می‌تواند در داخل کشور مورد استفاده قرار گیرد یا خیر.
وی اظهار کرد، خوشبختانه شرکت‌های مختلفی در داخل ایران شروع به ساخت واکسن کرونا کردند و برای ساخت این واکسن دانش فنی خوبی در کشور وجود دارد. 
رئیس انیستیتو پاستور ایران ابراز امیدواری کرد واکسن ایرانی کرونا با طی شدن مطالعات حیوانی و با بررسی‌های بسیار دقیقی که در حال اجراست، بتواند مجوز ورود به کارآزمایی بالینی را روی انسان بگیرد.//114

بیشتر بخوانید:

جهانپور: به زودی آزمایش واکسن روسی ضد کرونا به صورت گسترده آغاز می شود

موفقیت 3شرکت دانش‌بنیان ایرانی برای ساخت واکسن کرونا 

کلیدواژه

کامنت