شهریور 31, 1399 06:51 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • آغاز هفته دفاع مقدس در ایران اسلامی

امروز (دوشنبه) 31 شهریور مصادف با سالروز شروع جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق با جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، ارتش متجاوز رژیم صدام (دیکتاتور معدوم عراق) 31 شهریورماه سال 1359 (سپتامبر 1980) با این تصور که در مدت یک هفته تهران را فتح خواهد کرد، تهاجم گسترده‌ای را با به کارگیری انواع جنگ افزارها به ایران آغاز کرد.

31 شهریور ماه در تقویم مناسبت‎های ایران آغاز هفته دفاع مقدس است؛ در این یک هفته، مراسم مختلفی در سراسر ایران اسلامی برگزار می‌شود.

رژیم بعث عراق 40 سال پیش با هدف براندازی نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران با کمک همه‌جانبه استکبار جهانی، جنگی تمام‌عیار را به ایران اسلامی تحمیل کرد که هشت سال به طول کشید.

ارتش رژیم بعث صدام در مدت هشت سال جنگ با ایران اسلامی از حمایت‌های همه‌جانبه قدرت‎های استکباری و کمک فراوان کشورهای عربی منطقه خلیج فارس برخوردار بود و ماشین جنگی او در خدمت اهداف بیگانگان در منطقه قرار گرفت.

تجربه دوران هشت سال دفاع مقدس نشان داد با وجود همه تنگناها و فشارها و نبود اعتبارات مالی و مشکلات فراوان، می‎توان با عزم راسخ و توکل بر خداوند متعال، در برابر زورگویی قدرت‎های جهانی ایستاد.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح فردا (دوشنبه) در مراسم آغاز هفته دفاع مقدس از طریق ارتباط تصویری سخنرانی خواهند کرد. 113

بیشتر بخوانید:

وزیر کشور: به کارگیری الگوی دوران دفاع مقدس عامل تحقیر چند باره آمریکا شد

پیشرفت های کشور در چهار دهه گذشته، ریشه در فرهنگ دفاع مقدس دارد

پویش اهدای خون به نیت «یک شهید دفاع مقدس» در استان تهران

کلیدواژه

کامنت