شهریور 31, 1399 07:25 Asia/Tehran [Updated: مهر 24, 1399 06:52 Asia/Tehran]
  • مادر شهید همت به فرزند شهیدش پیوست

حاجیه خانم «نصرت همت» مادر صبور شهید «محمد ابراهیم همت» به فرزند شهیدش ملحق شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمدمهدی همت فرزند سردار شهید محمد ابراهیم همت فرمانده لشکر محمد رسول الله(ص) یکشنبه شب اعلام کرد، روح بلند مادربزرگ عزیزش به فرزند شهیدش ملحق شد. 

مراسم تشییع صبح روز سه شنبه در گلزار شهدای شهرضا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می گردد.

محمد ابراهیم همت سال 1334 در شهرضا بدنیا آمد. پس از تحصیل و اخذ مدرک فوق دیپلم در دانشسرای تربیت معلم اصفهان در روستا‌ها مشغول تدریس شد و دانش‌آموزان را با افکار انقلابی آشنا کرد.

حاج همت پس از پیروزی انقلاب اسلامی از جمله کسانی بود که سپاه شهرضا را با کمک دو برادر و سه تن از دوستانش تشکیل داد. سردار همت در خرداد سال 1359 به منطقه کردستان اعزام شد و به مبارزه پرداخت.

در عملیات سراسری فتح المبین، مسئولیت قسمتی از کل عملیات به عهده سردار همت بود. این سردار دلاور در عملیات پیروزمند بیت المقدس در سمت معاونت تیپ محمد رسول الله (ص) تلاش تحسین برانگیزی را در شکستن محاصره جاده شلمچه ـ خرمشهر انجام داد.

اوج حماسه‌آفرینی این سردار بزرگ در «عملیات خیبر» بود. در این مقطع، حاج همت تمام توان خود را به کار گرفت و در آخرین روزهای حیات دنیوی‌اش، خواب و خوراک و هرگونه بهره مادی از دنیا را برخود حرام کرد و با ایثار خون خود برگی خونین در تاریخ دفاع مقدس رقم زد؛ جایی که گفت یا مجنون را نگه می‌داریم یا شهید می شویم و شهید شد تا مجنون بماند. 113

کلیدواژه

کامنت