شهریور 31, 1399 17:20 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 15:28 Asia/Tehran]
  • ظریف: مردم ایران 40 سال بعد از تهاجم صدام سرافراز ایستاده‌اند

تهران-ایران‌پرس: وزیر امور خارجه همزمان با سالروز آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق ضد جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: 40 سال بعد از تهاجم صدام در حالی که جهان از متجاوز حمایت کرد، مردم ایران سرافراز ایستاده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان روز دوشنبه با گرامیداشت یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس در توئیتر نوشت: کسانی که آغازگر جنگی باشند، پایان‌دهنده آن نخواهند بود و جنگ برنده‌ای ندارد.

ارتش متجاوز رژیم صدام (دیکتاتور معدوم عراق) 31 شهریور سال 1359 با این تصور که بتواند در مدت یک هفته تهران را فتح کند، تهاجم گسترده‌ای را با حمایت قدرت های نظامی و اقتصادی جهان و به کارگیری انواع جنگ‌افزارها به کشورمان آغاز کرد.

ارتش رژیم بعث صدام در مدت هشت سال جنگ با ایران اسلامی از حمایت‌های همه‌جانبه قدرت‎های استکباری و کمک فراوان مالی و غیر مالی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برخوردار بود.

مردم کشورمان در دوران هشت سال دفاع مقدس نشان دادند با وجود همه تنگناها و فشارها و نبود اعتبارات مالی و مشکلات فراوان، می‎توانند با عزم راسخ و توکل بر خداوند متعال، در برابر زورگویی قدرت‎های جهانی ایستادگی کنند.

بیشتر بخوانید:

سفر به دوران هشت سال ایثار در باغ موزه دفاع مقدس

کلیدواژه

کامنت