مهر 01, 1399 16:20 Asia/Tehran [Updated: مهر 30, 1399 22:31 Asia/Tehran]

کابل- ایران‌پرس: سفیر ایران در افغانستان گفت، به توجه به روابط گسترده دو کشور، پیوند‌های طبیعی، جغرافیایی، تاریخی و تمدنی ایران و افغانستان، هر چقدر هم پیوستگی توسعه و امنیت بیشتر شود، به نفع دو کشور است

«بهادر امینیان» در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری ایران‌پرس، در حاشیه افتتاح نمایشگاه تخصصی ایران در کابل تصریح کرد، ایران در طول سال‌های گذشته، روابط خوب اقتصادی با افغانستان داشته و در مرحله جدید در پی این است که با پیوندهای فناورانه و خدمات مهندسی، این روابط را تقویت کند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه کابل، نخستین نمایشگاه در حوزه فنی مهندسی، خدمات شهری و حوزه انرژی است، تاکید کرد، نسل جوان و بالنده‌ در افغانستان می تواند از تجربه بومی و خوب ایران در حوزه‌های فناوری و به ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان برای کاستن از مشکلات این کشور بهره گیرد.

سفیر ایران در افغانستان گفت، ایران یکی از شرکای اصلی افغانستان محسوب می‌شود که بیشترین میزان صادرات را به افغانستان دارد و این صادرات در حال افزایش است.
امینیان همچنین افزود در حوزه ترانزیت کالاهایی که از کشورهای مختلف به افغانستان از طریق چابهار ارسال می‌شود و همچنین کالاهایی که ایران از طریق افغانستان به کشورهای آسیاسی مرکزی می‌فرستد، فرصت خوبی برای گسترش همکاری‌های دو کشور ایجاد می کند.//114

بیشتر بخوانید:

تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت‌های دانش‌بنیان اصفهان و اتاق بازرگانی ولایت پَکتیا افغانستان

افغانستان؛ مقصد مهم کالاهای صادراتی و ترانزیتی ایران

کلیدواژه

کامنت