مهر 09, 1399 14:13 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر کشور پس از نشست کمیته اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا در محل وزارت کشور گفت، در این نشست موضوع اجرا و نظارت دقیق پروتکل‌های بهداشتی مخصوص کرونا بررسی شد. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران تصریح کرد، روند اجرا و نظارت پروتکل‌های بهداشتی در کشور کاهشی بوده و اثر خود را در تعداد مبتلایان و فوتی‌های بیماری کرونا نشان داده است. 
وزیر کشور افزود، ادارات، اصناف و اماکن عمومی باید همه موارد درباره اجرا و نظارت پروتکل‌های بهداشتی درباره بیماری کرونا را در مدت یک هفته به کمیته اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه دهند. 
وزیر کشور با بیان اینکه موضوع ماسک هم در نشست کمیته اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا مطرح شد، اظهار کرد، گزارش‌ها نشان می‌دهد ماسک به راحتی در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد. 
رحمانی‌فضلی با بیان اینکه قرار شد فرایند توزیع ماسک بررسی شود و اولیت‌ها مشخص شده است، تصریح کرد، وزارت بهداشت، داروخانه‌ها، حمل و نقل عمومی، مدارس و دانشگاه‌ها و و اصناف در اولویت توزیع ماسک هستند. 
وزیر کشور همچنین با اشاره به مساله مجازات کسانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند گفت، تهران الگوی ویژه‌ای برای اجرای سیاست‌های جدید از جمله جریمه کردن کسانی که پروتکل‌ها را اجرا نمی‌کنند، انتخاب شده است.  
وزیر کشور با بیان اینکه اجرا و نظارت در تهران تشدید خواهد شد اظهار کرد، بازدارندگی، اقناع‌سازی و همراهی مردم مهم است و رسانه‌ها نقش مهمی در این زمینه دارند.

کلیدواژه

کامنت